نگاهی به عجیب الخلقه ترین خودرو چینی در بازار ایران

نگاهی به عجیب الخلقه ترین خودرو چینی در بازار ایران

چندی قبل در نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید که در محل نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است یک خودروی جدید برای اولین بار به نمایش در آمد که با طراحی نا متعارف خود، به راحتی می تواند شایسته لقب زشت ترین خودرو چینی بازار کشور باشد. این خودرو چینی که یک پیکاپ  جی ام سی (JMC) است، ظاهرا قرار است طی ماه های آینده توسط یکی از خودروسازان زیر مجموعه گروه کرمان در کشور تولید شود.

برند جی ام سی (JMC) که بر روی این پیکاپ نقش بسته است مخفف Jiangling Motors Corp است که به عنوان تولیدکننده محصولات فورد در بازار چین شناخته می شود و چند سالی است که برنامه تولید و توسعه محصولات JMC با همکاری تیم فنی فورد را انجام می دهند.

وانت JMC تایگر

جی ام سی (JMC) در سال ۱۹۹۳ در بازار بورس چین برای اولین بار شکل گرفت و در  سال ۱۹۹۵ قرار داد مشترکی را با فورد برای مونتاژ خودرو امضا کرد و به موازات این قرارداد شروع به توسعه خودرو سازی خود کرد. در کمترین زمان ممکن به یکی از خودرو سازی های بزرگ تبدیل شد که به بیش از ۸۰ کشور دنیا خودرو صادر کرد.

جی ام سی در سال ۲۰۰۷ توانست اولین خودروی خود را به صورت مستقل و خودکفا به تولید انبوه برساند.

جی ام سی تایگر هم به عنوان یکی از پیکاپ های مناسب بازار چین شناخته می شود که به قدرت عملکرد و استهلاک تا حدی مناسب میان پیکاپ های چینی معروف است.وانت JMC تایگربه گفته مسئولان ریگان خودرو این محصول به یک موتور ۲ لیتری توربو بنزینی با قدرت ۲۰۵ اسب بخار و ۳۲۵ نیوتون متری مجهز است و این نمونه نیز برای داخلی سازی و تولید در ایران وارد کشور شده است.

به نظر می‌رسد شرکت ریگان خودرو نیز یکی از فول‌ترین نسخه‌های تایگر را برای انجام تست‌های فنی به ایران آورده است. طبق تصاویر و اطلاعات به دست آمده، این نسخه به دوربین ۳۶۰ درجه مجهز شده و انتظار می‌رود امکانات رفاهی و ایمنی مناسبی در آن وجود داشته باشد. اما اگر در مورد قیمت چنین خودرویی کنجکاو هستید، باید بگوییم که قیمت نهایی بستگی زیادی به نرخ ارز و میزان ساخت داخل نسخه نهایی دارد ولی در شرایط فعلی تولید چنین وانت عجیب الخلقه ای با قیمتی کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان بسیار دور از ذهن به نظر می رسد و این درحالیست که بعضی از شایعات از قیمت بیش از ۴۰۰ میلیونی وانت JMC  تایگر در کشور حکایت دارد.

نظرات ۸
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato