شرکت ارتباطات زیرساخت: دولت اصلا اجازه افزایش قیمت اینترنت را نخواهد داد

شرکت ارتباطات زیرساخت: دولت اصلا اجازه افزایش قیمت اینترنت را نخواهد داد

نایب ‌رییس هیأت‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت با تأکید بر این‌که بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، بدیهی است که قیمت اینترنت، نسبت به قیمت‌های فعلی افزایش پیدا نخواهد کرد، تاکید کرد که دولت اصلاً اجازه افزایش قیمت را نخواهد داد. او همچنین اذعان داشت که برای کاهش قیمت اینترنت برنامه دارند چرا که در تمام دنیا روند ارزان شدن اینترنت به راه افتاده است.

«سجاد بنابی» در گفتگویی که با روابط عمومی وزارت ارتباطات داشته، اعلام کرده که وزارت ارتباطات قصد دارد شرایطی را ایجاد کند که به موجب آن بحث ترافیک اینترنت به خود اپراتورها واگذار شود و آنها خودشان بدون واسطه با شرکت‌های خارجی ارتباط برقرار کنند. به گفته بنابی این اقدام کاری می‌کند که خرید و فروش به طور مستقیم در اختیار اپراتورها باشد و واسطه‌گری را حذف می‌کند.

افزایش قیمت اینترنت

نایب ‌رییس هیأت‌مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت همچنین تاکید کرده که اینترنت در دنیا در حال ارزان شدن است و این موضوع در ایران نیز باید اتفاق بیفتد. بنابی ادعاهای گرانفروشی اینترنت توسط شرکت زیرساخت به FCPها را نیز رد می‌کند:

«شرکت زیرساخت، قیمت اینترنت را گران نکرده است که این شرکت‌ها بخواهند متأثر از این افزایش، قیمت خدمات خود را افزایش دهند. در واقع شرکت زیرساخت در زمان مدیریت آذری جهرمی طی دو نوبت تا کنون بیش از ۵۰ درصد از قیمت فروش اینترنت به اپراتورها و FCP ها را کاهش داده است. در پی این درخواست هم مجموعه رگولاتوری و همچنین شخص وزیر چند شرط برای آن‌ها تعیین کرد، که یکی از آن‌ها افزایش کیفیت خدمات و دیگری تنوع خدمات‌شان بود که بر آن مبنا سازمان تنظیم امکان بررسی درخواست‌شان برای افزایش قیمت را پیدا می‌کند.»

به گفته بنابی قیمت اینترنتی که اپراتورها و FCP ها از زیرساخت خریداری می‌کند چیزی حدود ۸ تا ۱۰ درصد کلیه هزینه‌های آن‌ها است. این ادعا به این معناست که اگر زیرساخت اینترنت را با قیمت صفر هم در اختیار FCPها قرار دهد، این شرکت‌ها در نهایت ده درصد از هزینه‌هایشان کاسته خواهد شد.

افزایش قیمت اینترنت

گفتنیست مدیران شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت چند ماهی است که نسبت به عدم افزایش قیمت اینترنت اعتراض شدید دارند و مدعی هستند که گران‌ترین اینترنت دنیا را می‌خرند و باید ارزان‌ترین اینترنت را به کاربران بفروشند. از سوی دیگر وزیر ارتباطات نیز در گفتگو با دیجیاتو اعلام کرده بود که هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت اینترنت روی بستر ADSL وجود ندارد.

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato