هکرها با دستکاری عینک طبی قفل تشخیص چهره آیفون را شکستند

هکرها با دستکاری عینک طبی قفل تشخیص چهره آیفون را شکستند

هکرها با دستکاری عینک طبی قفل تشخیص چهره آیفون را شکستند

پژوهشگران امنیتی با گذاشتن یک عینک دستکاری شده روی صورت فرد، قفل تشخیص چهره آیفون را شکستند. عجیب اینکه برای کار کردن این روش فرد باید خواب یا بیهوش باشد.

کارشناسان تیم Tencent این روش را در کنفرانس بلک هت ۲۰۱۹ فاش کردند. در این روش که قابلیت Liveness Detection فیس آیدی را فریب می دهد، روی شیشه های عینک چسب نواری چسبانده شده و روی صورت قربانی گذاشته می شود.

با قرار دادن ترکیب فوق در مقابل آیفون، FaceID فریب خورده و قفل گوشی را باز می کند. البته هکر برای استفاده از این روش کار سختی در پیش دارد چون باید بدون بیدار کردن قربانی عینک را روی صورت او بگذارد.

تیم Tencent در همایش بلک هت ۲۰۱۹ نحوه دستکاری عینک را توضیح دادند

اما چرا این روش به عینک برای کار کردن نیاز دارد؟ ظاهرا فیس آیدی با گذاشتن عینک روی صورت، چشم ها را به گونه ای متفاوت اسکن می کند. یکی از اعضای تیم Tencent در این رابطه گفت:

«ما پاشنه آشیل FaceID را پیدا کردیم؛ با گذاشتن عینک روی صورت دوربین گوشی دیگر اطلاعات چشم ها را به صورت سه بعدی استخراج نمی کند.»

تیم مذکور موفق شد به کمک این روش قفل آیفون یکی از کاربران را باز کرده و حساب بانکی او را خالی کند.

این اولین بار نیست که فیس آیدی فریب می خورد. سال ۲۰۱۷ یک گروه ویتنامی بوسیله یک ماسک ارزان قیمت سیستم تشخیص چهره آیفون ۱۰ را دور زد.

اپل بارها تاکید کرده احتمال درست کار نکردن FaceID و باز شدن تصادفی قفل گوشی، یک در میلیون است. اما گزارشات خلاف این را نشان می دهند. دو سال پیش یکی از کاربران یوتیوب ویدیویی در این سایت قرار داده که در آن فرزند ۱۰ ساله وی می توانست با فریب سیستم تشخیص چهره، قفل صفحه آیفون ۱۰ او را باز کند. این ویدیو نشان داد اعضای یک خانواده شانس بالاتری برای دور زدن فیس آیدی و دسترسی به آیفون یکدیگر دارند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل