همه چیز درباره آیفون 13
دریکو موتورز GTE معرفی شد؛ ابر سدانی برقی با 8,800 نیوتن متر گشتاور

دریکو موتورز GTE معرفی شد؛ ابر سدانی برقی با 8,800 نیوتن متر گشتاور

ژوئن گذشته بود که استارتاپ دریکو موتورز (Drako Motors) با انتشار تیزری از معرفی یک ابر خودروی الکتریکی خبر داد. حال با برگزاری همایش خودروی پبل بیچ زمان رونمایی رسمی از نخستین محصول این استارتاپ کالیفرنیایی فرار رسیده است.

دریکو موتورز ابر خودروی خود را GTE نامگذاری کرده است. نیروبخش این هیولای ساکت چهار درب، یک پیشرانه تمام الکتریکی است که از چهار موتور مستقل تشکیل یافته؛ به عبارت بهتر هر کدام از چرخ ها نیروی خود را از موتوری مستقل دریافت می کنند.

drako-gte-track-beauty- (5)

روند مهندسی و توسعه GTE حدود یک دهه طول کشیده است

به گفته دریکو موتورز پیشرانه GTE در مجموع ۱۲۰۰ اسب بخار قدرت و ۸,۸۰۰ نیوتن متر گشتاور تولید می کند؛ بله درست خواندید، ۸,۸۰۰ نیوتن متر! هر چند ارایه گشتاورهای بسیار بالا توسط پیشرانه های الکتریکی امری طبیعی است، اما مطمئنا شما هم مثل ما با دیدن این رقم استثنایی، شگفت زده شده اید.

drako-gte-track-beauty- (6)

GTE به صورت استاندارد به شارژر ۱۵ کیلوواتی مجهز است، ولی از فناوری شارژ سریع ۱۵۰ کیلوواتی نیز پشتیبانی می کند

وظیفه تامین انرژی GTE را پک باتری ۹۰ کیلووات ساعتی بر عهده دارد. متاسفانه فعلا مشخص نیست که این پک در صورت پر بودن تا چه مسافتی شارژدهی می کند، اما خبر خوب اینکه با توجه به پشتیبانی از شارژرهای ۱۵۰ کیلوواتی، شارژ این پک باتری زمان زیادی طول نخواهد کشید.

drako-gte-track-beauty- (1)

استفاده از چهار موتور مستقل به معنای این است که GTE می تواند بیشتر از سایر مدل ها از مزایای سیستم تورک وکتورینگ (گشتاور برداری) بهره مند شود. آنطور که دریکو موتورز ادعا کرده الگوریتم های تورک وکتورینگ این ابر خودرو در پیست معروف نوربرگ رینگ توسعه یافته و سیستم کامپیوتری مربوطه در هر ثانیه تا ۱۰۰۰ بار مقدار گشتاور ارسالی به هر چهار چرخ را کنترل می کند.

drako-gte

درباره شتاب دریکو موتورز GTE اطلاعاتی منتشر نشده، اما با توجه به چنین پیشرانه توانمند و پیشرفته ای دستیابی به رکوردی در حدود دو ثانیه دور از انتظار نخواهد بود. سازنده نهایت سرعت این سوپر سدان برقی را ۲۰۶ مایل (معادل ۳۳۱ کیلومتر) اعلام کرده است.

drako-gte-track-beauty- (3)

سیستم تعلیق GTE ساخت شرکت Öhlins بوده و سیستم ترمز آن نیز توسط کمپانی معروف برمبو توسعه یافته است. جدیدترین عضو باشگاه ابرخودروهای برقی در جلو از ترمزهایی با کالیپر شش پیستونه و در عقب از کالیپر چهار پیستونه بهره می برد. خریداران این خودرو می توانند از بین رینگ های ۲۰ اینچی با لاستیک های میشلن پایلوت اسپرت ۴S و یا رینگ های ۲۱ اینچی با تایرهای میشلن پایلوت اسپرت کاپ ۲ ترکیب دلخواه را انتخاب کنند.

drako-gte-track-beauty- (4)

دریکو موتورز می گوید GTE فضای کافی برای حمل چهار سرنشین و لوازم سفر آنها را دارد. روی کنسول میانی این خودرو ۴ دکمه تعبیه شده که از طریق آنها راننده می تواند تورک وکتورینگ، میزان انتقال قدرت به محورها، سیستم بازیابی انرژی ترمز و حالت های رانندگی را تنظیم کند.

drako-gte-track-beauty- (8)

از آنجایی که GTE بر اساس فیسکر کارما ساخته شده و از شاسی آن بهره می برد، این دو خودرو شباهت بسیار زیادی با همدیگر دارند. طبق برنامه ریزی ها استارتاپ دریکو موتورز تنها ۲۵ دستگاه از ابر سدان GTE را تولید خواهد کرد. برای این خودرو قیمتی برابر با ۱.۲۵ میلیون دلار تعیین شده و انتظار می رود روند تحویل سفارشات از سال آینده آغاز شود.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato