سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس: در کشور بیش از ۷۰ میلیون کاربر اینترنت داریم

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس: در کشور بیش از ۷۰ میلیون کاربر اینترنت داریم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اعلام کرده که فعالیت پلیس فتا در ۱۷۴ شهر ادامه دارد و قرار است ۱۵۰ شهر دیگر نیز به این لیست اضافه شوند. این نماینده مجلس همچنین اظهار داشته که آمار کاربران فضای مجازی کشور در حال حاضر به ۷۰ میلین کاربر رسیده است.

«سیده فاطمه ذوالقدر» در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره جلسه دیروز کمیسیون فرهنگی و وزیر ارتباطات صحبت کرده و با اشاره به این نشست درباره موضوعات مطرح شده در آن توضیحاتی را ارائه داده است:

«در نشست امروز موضوع آسیب‌های اجتماعی با حضور وزیر ارتباطات، سردار سلیمانی جانشین فرمانده کل نیروی انتظامی و تعداد دیگری از مقامات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.»

آمار کاربران اینترنت

وی افزود: «در این جلسه مطرح شد که پلیس فتا در ۱۷۴ شهر کشور فعال است و زیرساخت‌ها برای ایجاد پلیس فتا در ۱۵۰ شهر دیگر نیز در حال آماده‌سازی است.»

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین اظهار داشت که در جلسه مجلس با این مسئولان مققر شده تا همکاری ناجا و وزارت ارتباطات بیشتر از پیش شود و این دو نهاد برای کنترل و نظارت بهتر بر فضای مجازی و جلوگیری از وقوع آسیب‌های اجتماعی، در مباحث مختلفی با یکدیگر وارد همکاری شوند.

ذوالقدر در پایان صحبت‌های خود اعلام کرده که کاربران فضای مجازی کشورمان در سال ۹۲ تنها ۳۰۰ هزار نفر بودند و امروزه این آمار به بیش از ۷۰ میلیون نفر رسیده است: «تعداد کاربران در فضای مجازی از ۳۰۰ هزار نفر در سال ۹۲ به ۷۰ میلیون کاربر در سال جاری رسیده است که این تعداد از پهنای باند تلفن همراه برای حضور در فضای مجازی استفاده می‌کنند.»

آمار کاربران اینترنت

گفتنی است ضریب نفوذ اینترنت تا پایان سال ۹۲ به‌ازای تعداد کاربران در ایران، حدود ۵۰ درصد اعلام شده بود و این آمار امروزه به بیش از نود در صد رسیده است. پس ذکر این نکته الزامی است که آمار ذوالقدر منتشر شده از ذوالقدر حداقل درباره کاربران چند صد هزار نفری در سال ۹۲، به نظر چندان درست نمی‌آید چرا که آمارهای رگولاتوری نشان می‌دهد کاربران اینترنت ایران در سال ۹۲ حداقل ۲۶ میلیون نفر بوده‌اند. با این وجود به نظر می‌رسد که تعداد کاربران اینترنت فعلی نزدیک به ۷۵ میلیون کاربر باشد/ک در واقع آمارها حکایت از این دارد که تا پایان سال گذشته نزدیک به ۷۴ میلیون کاربر اینترنتی در کشور فعالیت دارند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato