راهکارهای ایرانسل برای رفع مشکلات مشترکان TD-LTE در تهران

به دنبال اختلالات شبکه TD-LTE ایرانسل در برخی نقاط تهران، این اپراتور با تاکید بر خارج از شبکه بودن دلیل این اختلال‌ها، راهکارهایی را برای رفع مشکلات مشترکان ارائه کرده است.

از اوایل تابستان سال جاری به شکل متناوب اختلال‌هایی در سیستم GPS مشاهده می‌شد که باعث ایجاد مشکلاتی در خدمات اینترنت مبتنی بر تکنولوژی TD-LTE و حتی ناوبری هواپیماها شده بود. آن زمان «حسین فلاح جوشقانی»، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و معاون وزیر ارتباطات، خبر داد که این اختلال به شکلی عمدی ایجاد می‌شود اما منبع آن شناسایی و مراجع ذی‌صلاح گزارش شده است.

از  آنجا که بخش قابل توجهی از مشترکان TD-LTE پایتخت تحت پوشش ایرانسل هستند روابط عمومی این اپراتور با انتشار بیانیه‌ای به ارائه توضیحاتی در مورد دلیل مشکل و راهکارهایی برای رفع آن پرداخته است. به گفته این اپراتور ریشه اختلال در شبکه TD-LTE به ارسال سیگنال‌های مزاحم بر روی سامانه GPS و تداخل ناشی از آن برمی‌گردد اما تیم فنی توانسته در برخشی از مناطق تا حد زیادی اثرات آن را کم کند.

اختلالات شبکه TD-LTE ایرانسل

از جمله راهکارهای ارائه شده می‌توان به تمدید تاریخ انقضای بسته‌های فعال اینترنت ثابت، جایگزینی بسته اینترنت ثابت (TD-LTE) با بسته اینترنت همراه (3G و 4G)، بازپرداخت هزینه دریافت خدمات و راهکارهای دیگر اشاره کرد. پیگیری و تماس‌های لازم در این خصوص، توسط کارشناسان ایرانسل با مشترکان انجام خواهد گرفت.

رفع کامل این اختلال‌های مقطعی که علاوه بر متضرر کردن ایرانسل، نارضایتی مشترکان و کسب و کارها را نیز در پی داشته مستلزم رفع کامل سیگنال‌های مزاحمی است که به شکل عمدی و بدون مجوز ارسال می شوند. در حال حاضر وزارت ارتباطات، رگولاتوری و ایرانسل در مراجع ذی‌صلاح در حال پیگیری پرونده هستند. مهندس محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دو ماه قبل در جمع خبرنگاران عنوان کرده بود:

این موضوع در شورای عالی امنیت ملی هم پیگیری شده و شورای امنیت ملی هم ابلاغ کرده که این اتفاق نباید بیفتد. ما براساس چارچوبی که وظیفه داشتیم، پیگیری کردیم. چراکه ارسال این سیگنال‌ها با اجازه و مجوز وزارت ارتباطات نیست و قانون الزام کرده که هرگونه ارسال سیگنال باید با اجازه این وزارتخانه باشد

ایرانسل تأکید می‌کند هم‌اکنون امکان استفاده از شبکه اینترنت ثابت (TD-LTE)، برای مشترکان این خدمات در تمامی ایران، به جز برخی نقاط شهر تهران، بدون هیچ‌گونه اختلالی امکان‌پذیر است؛ اما در برخی نقاط شهر تهران، به دلیل ارسال سیگنال‌های مزاحم بر روی سامانه GPS و تداخل ناشی از آن، مشترکان اینترنت ثابت اختلال‌هایی را تجربه کرده‌اند که خارج از کنترل شبکه ایرانسل است.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟