اولین تاکسی هوایی تجاری و خودران شرکت آلمانی ولوکاپتر رونمایی شد

اولین تاکسی هوایی تجاری و خودران شرکت آلمانی ولوکاپتر رونمایی شد

تاکسی های پرنده بسیار مورد توجه بوده و در آینده نزدیک شاهد تردد آنها در آسمان شهرهای پیشرفته خواهیم بود. تاکنون کمپانی ها و استارتاپ های زیادی آمادگی خود را برای تولید چنین تاکسی هایی اعلام کرده اند. ولوکاپتر (Volocopter) یکی از این شرکت ها است که اخیرا از اولین تاکسی هوایی تجاری و خودران خود پرده برداری کرده است.

این وسیله نقلیه جالب ولوسیتی (VoloCity) نامگذاری شده و با هدف جابجایی مسافرین در مسافت های درون شهری توسعه یافته است. ولوسیتی توانایی حمل دو سرنشین و لوازم همراه آنها را دارد. به گفته کمپانی آلمانی ولوکاپتر این تاکسی هوایی می تواند تا ۲۲ مایل (معادل ۳۵ کیلومتر) مسافت را با حداکثر سرعت ۶۸ مایل (۱۱۰ کیلومتر) در ساعت طی کند.

volocopter-volocity-vtol (1)

محصول جدید ولوکاپتر به نسل چهارم از eVTOLها تعلق دارد. این دسته از وسایل نقلیه در واقع ماشین هایی هستند که دارای پیشرانه ای الکتریکی بوده و می توانند در آسمان پرواز کنند.

ژرمن ها مدعی اند ولوکاپتر از سیستم های پیشرفته ای بهره می برد؛ ضمن اینکه صدای تولیدی آن نیز بسیار کم برآورد شده است. وظیفه به حرکت درآوردن این تاکسی هوایی را ۱۸ روتور بر عهده دارند.

volocopter-volocity-vtol

اگر چه ولوسیتی یک دستاورد بزرگ برای ولوکاپتر محسوب می شود، اما به منظور ارایه پروازهای تجاری، این شرکت باید زیرساخت هایی را برای فراهم کردن امکان نشست و برخاست ایجاد کند. علاوه بر این، ولوکاپتر باید نسبت به کسب مجوزهای لازم و همخوانی با سیستم های مدیریت ترافیک اقدام نماید.

آنطور که اعلام شده در حال حاضر از یک پروتوتایپ ۲X برای انجام پروازهای آزمایشی عمومی استفاده می شود. یکی از این پروازها اواخر امسال در سنگاپور برگزار خواهد شد. پیش از این در سال ۲۰۱۷ در دبی و در CES 2018 ولوکاپتر با انجام تست هایی توانمندی های خود را به نمایش گذاشته بود.

از سال ۲۰۱۱ که ولوکاپتر اولین پرواز آزمایشی خود را با یک eVTOL سرنشین دار انجام داد، این کمپانی به پیشرفت های زیادی دست پیدا کرده است. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، تاکسی های هوایی این شرکت تا سال ۲۰۲۳ عملیاتی خواهند شد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato