هایسنس از لیزر تی وی های جدید و تلویزیون 8K مدرن خود رونمایی کرد

هایسنس از لیزر تی وی های جدید و تلویزیون 8K مدرن خود رونمایی کرد

هایسنس از لیزر تی وی های جدید و تلویزیون 8K مدرن خود رونمایی کرد

هایسنس امسال پنجاه ساله می شود و به همین بهانه این شرکت بزرگ ترین کنفرانس خبری خود را در IFA 2019 برگزار کرد. در این رویداد که امروز رسما در برلین آغاز شد شرکت چینی مورد بحث تازه ترین تلویزیون های سری لیزر خود را در کنار یک تلویزیون ۸K جدید در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داد.

سه عضو جدید خانواده لیزر تی وی هایسنس شامل نام های ۱۰۰L5 Sonic screen، ۱۰۰L9 و ۷۵L9 می شوند. این تلویزیون ها با کمک یک پروژکتور کوتاه برد کار می کنند که تصویر را روی یک نمایشگر باریک و سبک دیواری می اندازد. هایسنس اعلام کرده که هر سه این مدل ها از موتور XFusionTM Laser Light بهره می گیرند که طیف رنگی تقریبا بی پایانی را تولید می کنند.

آنچه باعث تمایز لیزر تی وی ها از تکنولوژی پروژکتورهای معمولی می شود توانایی آنها در نمایش روشنایی بیشتر است؛ به این ترتیب نور محیطی کمترین تاثیر را را روی تصاویر در حال پخش با این دستگاه ها می گذارد.

اولین محصول ۱۰۰L5 Sonic Screen نام دارد که به یک بلندگوی Distributed Mode در داخل نمایشگر تلویزیون با قابلیت تولید صدا مجهز شده است. دو مدل دیگر به نام های ۱۰۰L9 و ۷۵L9 که به ترتیب صد و ۷۵ اینچی هستند می توانند طیف بی پایانی از رنگ ها از جمله سفید خالص را نمایش دهند و به سطح استاندارد Rec.2100 HDR برسند.

هایسنس

همانطور که اشاره شد هایسنس از یک تلویزیون ۸K با نام ۸۵U9E 8K نیز در جریان کنفرانس خبری خود رونمایی کرده که میتواند کیفیت تصاویر ۴K را به سطح ۸k برساند. این تلویزیون ULED همچنین از موتور مبتنی بر هوش مصنوعی Hi-View بهره می گیرد که کیفیت تصویر را مرتبا بهبود می دهد.

هایسنس در بیانیه خبری خود آورده است که این تلویزیون با بهره گیری از یک چیپ پردازشی جدید و البته الگوریتم های قدرتمندی که برای آن توسعه یافته اند حرکت را به روان ترین شکل ممکن در میان کلیه تلویزیون های ۸K به نمایش می گذارد.

اما تکمیل کننده این امکانات پشتیبانی دستگاه از طیف کامل گاموت رنگی کوانتوم دات است که به گفته هایسنس توانایی ایجاد رنگ های زنده با دقت بسیار بالا را به آن خواهند داد.

البته تلویزیون ۸۵ اینچی ۸K جدید هایسنس رقبای قدری نظیر سامسونگ Q950R و تلویزیون ۴۲ هزار دلاری اولد ۸K ال جی را پیش روی خود دارد. اما برگ برنده این شرکت در رقابت همواره قیمت پایین محصولاتش بوده که حسابی بزرگان این عرصه را به چالش می کشد.

 

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل