همه چیز درباره آیفون 13
اسناد فاش شده اپل از قابلیت‌های دستیار هوشمند سیری در 2021 خبر می دهند

اسناد فاش شده اپل از قابلیت‌های دستیار هوشمند سیری در 2021 خبر می دهند

یکی از پیمانکاران سابق اپل اسناد داخلی سیری را فاش کرده که خبر از به روز رسانی های قابل توجه این دستیار صوتی در سال های آتی می دهد.

اسناد اشاره به لیست به روز رسانی هایی دارند که قرار است در پاییز سال ۲۰۲۱ ارائه شوند. از قابلیت های جدید، «مکالمه دو طرفه درباره مشکلات سلامتی» و نیز «امکان ترجمه ماشینی یکپارچه» عنوان شده است. احتمال می رود قابلیت دوم امکان ترجمه همزمان بدون نیاز به اینترنت را فراهم کند؛ قابلیتی که می تواند در سفرها کاربرد داشته باشد.

در بخشی از اسناد داخلی که به گاردین ارائه شده صحبت از نحوه کارکرد دستیار هوشمند سیری با دستگاه های دیگر به روش های مختلف شده است. یکی از این قابلیت ها امکان خواندن اعلان های پیام ها توسط سیری برای کاربرانی است که از ایرپاد استفاده می کنند. قابلیت دیگر شناسایی متن ترانه ها از طریق شزم و به واسطه سیری روی اپل واچ است. علاوه بر این احتمال می رود در آینده، سیری امکان دسترسی به اپ استور را هم داشته باشد.

دستیار هوشمند سیری

یکی از قابلیت های مهم دیگر، دستور دادن به سیری از طریق یک دستگاه برای اجرا روی دستگاهی دیگر است. به عنوان مثال در اپل واچ درخواست پخش یک آهنگ روی اسپیکر هوشمند هوم پاد را می دهید.

اسناد همچنین اشاره به «پشتیبانی از سخت افزار جدید» برای «دستگاهی جدید» داشته. شاید چنین موضوعی خبر از عرضه هدست واقعیت افزوده اپل در سال ۲۰۲۱ می دهد. در اسناد همچنین اسم رمز «Yukon +1» به چشم می خورد. پیش از این هم در کدهای iOS 13 اسم رمز «Yukon» ذکر شده بود که احتمالاً مربوط به هدست واقعیت افزوده اپل است. از سوی دیگر احتمال می رود از سال ۲۰۲۱ اپل تصمیم به ارائه دو به روز رسانی اصلی سیستم عامل در هر سال داشته باشد. این در حالی است که به طور معمول کمپانی ساکن کوپرتینو در هر سال تنها یک نسخه به روز رسانی OS را ارائه می دهد.

اپل هنوز به هیچ یک از این گمانه زنی ها پاسخی نداده است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato