همه چیز درباره آیفون ۱۱

دردهای گردنی ناشی از کار با وسایل موبایل در زنان شدیدتر از مردان است

زنان احتمالا به خاطر نحوه استفاده از تبلتها و تلفن های هوشمند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به دردهای گردنی قرار دارند. طبق پژوهشی تازه، زنان در حین استفاده از دستگاه های الکترونیک عادت دارند که صورت و چانه خود را به سمت قفسه سینه شان بگیرند که این عادت میتواند مشکل آفرین باشد.

مردان اما به خاطر اینکه معمولا بلند قامت تر از زنان هستند و در نتیجه گردن های کشیده تری دارند، در حین استفاده از موبایل کمتر به صورت ناخودگاه سر خود را به پایین خم می کنند و بیشتر مهره های گردنی شان را خم می کنند.

این اطلاعات با استناد به تصاویر X-rays گرفته شده از افراد مختلف حین استفاده از وسایل الکترونیک به دست آمده و میتواند در تعیین علل ابتلای بیشتر زنان به دردهای فک و گردن بسیار سودمند واقع شود.

محققان دریافتند مردان تمایل دارند سر خود را از ناحیه اتصال آن به ستون فقرات خم کنند در حالی که زنان حین کار با گجت های الکترونیک برحسب عادت سرشان رابه سمت قفسه سینه شان می کشند و فشار بیشتری را متوجه گردن خود می کنند.

دکتر کلیر ترهون مولف ارشد مقاله ای که در این باره منتشر شده و از پژوهشگران دپارتمان مردم شناسی دانشگاه آرکانزاس در این باره گفت:

توصیه ما به مردم این است که از صرف ساعت های طولانی برای پایین نگه داشتن سر خود و کار با موبایل و تبلت خودداری کنند.

با این حال اما توصیه این محققان به زنان آن است که از وضعیت بدن خود آگاه شوند و سعی کنند در حین استفاده از این دستگاه ها بدن خود را در حالت و وضعیت بهتری نگه دارند.

 

دردهای گردنی

دکتر ترهون در ادامه گفت:

ما بعد از این تحقیق میخواهیم بررسی کنیم که آیا نوع خم کردن سر در زنان حین استفاده از لوازم الکترونیک میتواند علت بروز درد در ناحیه گردن و فک آنها باشد.

طبق اعلام انجمن کایروپراکتیک بریتانیا بالغ بر یک پنجم مردم بریتانیا بعد از استفاده از تلفن های هوشمند دچار دردهای کمر و گردن می شوند.

اما برای اینکه ببینید استفاده از این وسایل چطور بر وضعیت و حالت بدن تاثیر می گذارد محققان آمریکایی از ۱۰ زن و ۱۲ مرد با استفاده از پرتو ایکس تصویربرداری کردند و تصاویر آنها را در پنج وضعیت مختلف بدنی ثبت نمودند.

مشخص شد افراد وقتی روی صندلی می نشینند و برای کار با موبایل به جلو خم می شوند، در ۴۶ نقطه از صورت و فک خود احساس فشار می کنند. براین اساس، تمایل زنان برای نگاه کردن به پایین در حالی که چانه شان تقریبا روی قفسه سینه قرار گرفته بیشتر است و به همین خاطر فک پایینی آنها کمی به جلو تمایل پیدا میکند که این مساله باعث بروز درد در این افراد می شود. این درد بخصص در خانم هایی که همزمان با نگاه کردن به موبایل خود صحبت می کنند بیشتر است.

زنانی که در این پژوهش مشارکت داشتند حدودا ۱۵ سانتی متر از داوطلبین مرد کوتاه تر بودند و گرچه نشده که این رفتار ناخودآگاه در زنان به کوتاه تر بودن قدشان مربوط می شود یا خیر، با این حال دانشمندان احتمال می دهند که قد رابطه مستقیمی با این مساله داشته باشد.

منبع:
dailymail

مطالب مرتبط

موشک فالکون 9 یک بار دیگر شکست خورد

ساعاتی پیش، یک موشک فالکون 9 اسپیس اکس موفق به پرتاب دو ماهواره به مدار زمین شد اما مهندسان این شرکت در فرود آوردن فالکون 9 روی ایستگاه سطح دریا این بار شکست خوردند و پس از چندین فرود موفقیت آمیز، حالا یک موشک دیگر از بین رفت.از آنجایی که موشک در مداری بسیار بالا... ادامه مطلب

شهاب سنگ ها در کنار آتشفشان ها احتمالا عامل انقراض دایناسورها بوده اند

همه ما دایناسورها را به خوبی می شناسیم و می دانیم که مدت ها قبل در اثر اتفاقی نامشخص به طور کل از بین رفته اند. تا به حال نظریات بسیاری مطرح شده که از جمله آن ها می توان به برخورد شهاب سنگ های عظیم به زمین و یا آتشفشان ها اشاره کرد.پژوهشی که... ادامه مطلب

ربات دانشگاه آکسفورد، شبکیه چشم را جراحی می کند

سال هاست ربات ها به اتاق عمل بیمارستان ها راه یافته اند و هر روز توانایی بیشتری در جراحی های حساس به دست می آورند. حالا ربات های جراح تا جایی پیشرفت کرده اند که می توانند عمل جراحی شبکیه چشم را نیز انجام دهند؛ سیستم جراحی دانشگاه آکسفورد یکی از این دستگاه هاست که... ادامه مطلب

روشنایی منظومه شمسی چه زمان خاموش می شود؟

تا به حال به این فکر کرده اید که روشنایی منظومه ی شمسی ما یعنی خورشید چه زمانی خاموش می شود؟ انتظار می رود خورشید چیزی حدود ۵ میلیارد سال دیگر خاموش شود. اما عمر زندگی انسان ها روی زمین، آن هم در صورتی که هر تعداد فاجعه ی زیست محیطی، هسته ای و یا حتی با... ادامه مطلب

نتیجه یک تحقیق: پلتفرم ResearchKit اپل داده های قابل اطمینانی تولید می کند

بر اساس تحقیقات بیمارستان «مانت سانای»، می توان به داده های مربوط به سلامت که توسط موبایل های هوشمند جمع آوری شده اند اعتماد کرد. پژوهشگران درگیر در این تحقیق خبر می دهند که پلتفرم «ResearchKit» اپل و اپلیکیشن مرتبط با دریافت اطلاعات کاربران مبتلا به آسم، توانسته داده های درست و قابل اعتمادی جمع آوری... ادامه مطلب

فضاپیمای هندی با هزینه ای کمتر از هزینه تولید فیلم «جاذبه» به مدار مریخ رسید

در نوامبر (آبان) سال گذشته، هند یک فضاپیما را با نام Mangalyaan به سمت مریخ فرستاد و صبح چهارشنبه ۲۴ سپتامبر خبر رسید که این فضاپیما به مدار سیاره مریخ رسیده و در مدار مستقر شده است.Narendra Mode وزیر امور خارجه این کشور از این مساله با عنوان شاهکاری نامحتمل یاد کرده است. موفقیت هند،... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x