چرا جی جی آبرامز پیشنهاد نیم میلیارد دلاری اپل را رد کرد؟

چرا جی جی آبرامز پیشنهاد نیم میلیارد دلاری اپل را رد کرد؟

چرا جی جی آبرامز پیشنهاد نیم میلیارد دلاری اپل را رد کرد؟

گزارش شده بود شرکت «Bad Robot Productions» که «جی جی آبرامز» رئیس هیئت مدیره و مدیر اجرایی آن است با وارنر مدیا قراردادی به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار امضا کرده اما ظاهراً از قرارداد ۵۰۰ میلیون دلاری با اپل صرف نظر کرده است. این در حالی است که تنها چند روز قبل، اپل از راه اندازی سرویس اپل تی وی پلاس گفته بود.

به گزارش ورج و به نقل از هالیوود ریپورتر آبرامز و تیم او در «بد ربات» تمایلی به امضای قرارداد کاملاً انحصاری با اپل، برای سرویس استریم اپل تی وی پلاس ندارند. قرارداد جی جی آبرامز، کارگردان و تهیه کننده مطرح آمریکایی با وارنر مدیا به او اجازه می دهد پروژه های بد ربات را برای هر شرکت ثالثی، کارگردانی کرده، نوشته یا تهیه کنندگی آن را به عهده بگیرد.

ظاهراً برای آبرامز که چندین پروژه در حال اجرا روی میزش دارد موضوع امکان همکاری با دیگران بیش از هر چیزی اهمیت داشته باشد. آبرامز در حال حاضر پروژه هایی با پارامونت پیکچرز را در دست دارد و قسمت بعدی جنگ ستارگان (The Rise of Skywalker) هم به کارگردانی او پیش می رود. بر اساس تحلیل ها «بد ربات» می تواند از بلاک باسترهای مهم که جی جی آبرامز در آنها دخیل است تا ۱ میلیارد دلار کسب کند و شاید یکی از دلایل عدم تمایل به همکاری به روش اپل همین موضوع باشد.

جی جی آبرامز

علاوه بر این هالیوود ریپورتر خبر از نگرانی های دیگر آبرامز و گروهش در مورد مدل کسب و کار تی وی پلاس اپل می دهد. اپل فاقد فرانچایزهایی است که آبرامز بتواند روی آنها کار کند. برخی از کارهای این کارگردان ادامه یا اقتباس هایی از سریال های محبوب از جمله استار وارز و استار ترک بوده اند و از کارهای به یاد ماندنی او باید به «لاست» اشاره کرد که نقش تهیه کننده و کارگردان این سریال را به عهده گرفته بود.

علاوه بر این آبرامز نقش قابل توجهی در تولید بلاک باسترها دارد اما اپل تعهدی به عرضه نسخه قابل نمایش برای سینما ندارد و مشخص نیست که در آینده هم تمایلی به عرضه انبوه نسخه های سینمایی داشته باشد.

جی جی آبرامز

این موضوع که اپل به دنبال افراد مطرح در حوزه فیلم سازی و تلاش برای بستن قراردادهای انحصاری با تولید کنندگان است نشان می دهد که کمپانی کوپرتینویی به جای تکیه بر عناوین اختصاصی در پی جذب کردن استعدادها است. البته باید اشاره کرد که در حال حاضر آبرامز در حال کار روی حداقل یک عنوان اختصاصی برای اپل تی وی پلاس است و حتی می تواند دو یا سه سریال ها دیگر را هم تولید کند. به این ترتیب می توان گفت که آبرامز درها را به روی اپل باز گذاشته اما همچنان مایل نیست به طور اختصاصی برای این شرکت کار کند.

از سوی دیگر «باب ایگر»، مدیر اجرایی دیزنی از هیئت مدیره اپل استعفا داده است. این موضوع که به تازگی اعلام شده در ۱۹ شهریور اتفاق افتاده؛ روزی که زمان راه اندازی اپل تی وی پلاس اعلام شده بود. با معرفی سرویس استریم تی وی پلاس، اپل رسماً به رقیبی برای دیزنی (با سرویس دیزنی پلاس) بدل شد. سرویس دیزنی پلاس هزینه ای ۶.۹۹ دلاری در ماه دارد و از ۲۱ آبان آغاز به کار می کند. اپل برای سرویس تی وی پلاس  هزینه ای ۴.۹۹ دلاری طلب می کند و از ۱۰ آبان این سرویس را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

استعفای ایگر ما را به یاد استعفای «اریک اشمیت»، مدیر اجرایی گوکل، از هیئت مدیره اپل در سال ۲۰۰۹ می اندازد. در آن زمان بود که اپل با آیفون و گوگل با اندروید به رقبایی جدی بدل شدند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل