همه چیز درباره آیفون 13
فروشگاه زنجیره‌ای والمارت فروش سیگار الکترونیکی را متوقف می‌کند

فروشگاه زنجیره‌ای والمارت فروش سیگار الکترونیکی را متوقف می‌کند

در پی نگرانی‌های اخیر در مورد آسیب‌ها و خطرات سیگار الکترونیکی، فروشگاه زنجیره ای والمارت (Walmart) هم وارد عمل شده و قرار است فروش این محصولات را در تمام شعبه‌های خود در سراسر ایالات متحده متوقف کند.

بر اساس اعلام این شرکت باید عدم قطعیت و پیچیدگی قوانین نظارتی بر سیگار الکترونیکی را عامل اصلی این تصمیم دانست. فهمیدن دلیل این تصمیم والمارت کار سختی نیست چرا که اخیرا میشیگان و نیویورک در شُرف ممنوع کردن سیگار الکترونیکی طعم‌دار هستند و دولت فدرال هم فکرهایی برای این محصولات در سر دارد.

فروشگاه زنجیره ای والمارت

بعد از گزارشاتی مبنی بر مرگ ۸ نفر بر اثر بیماری‌های ریوی ناشی از مصرف سیگارهای الکترونیکی، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) نگرانی خود را اعلام کرد و از طرفی دیگر سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) نیز کمپانی‌های تولید سیگار الکترونیکی مثل جول را به خاطر هدف قرار دادن نوجوانان و ادعاهای نادرست در مورد خطرات این سیگارها مورد توبیخ قرار داد.

در واقع والمارت نمی‌داند که مجاز به فروش کدام نوع از سیگار الکترونیکی خواهد بود و در صورتی که حواشی حول این محصولات ادامه داشته باشد علاقه‌مند به توقف کامل فروش آن‌هاست.

این اولین باری نیست که والمارت چنین تصمیمی در مورد محصولات پر حرف و حدیث می‌گیرد. در پی تیراندازی‌هایی که در ال پاسوی آمریکا رخ داده بود، ماه گذشته این فروشگاه زنجیره‌ای تمام نمایشگرهایی که عناوین خشونت‌آمیز رسانه‌ای و بازی‌های ویدیویی را تبلیغ می‌کردند از سطح شعبات خود جمع‌آوری کرد و برنامه‌هایی برای کاهش فروش اسلحه و مهمات تدارک دید.

به نظر والمارت خود را وسط حرف و حدیث‌های مرتبط با سیگار الکترونیکی و تسلیحات می‌بیند و نمی‌خواهد نقشی در تراژدی‌های بالقوه آینده داشته باشد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato