تغییر اساسی لوگوی یاهو برای دومین بار در 25 سال گذشته

تغییر اساسی لوگوی یاهو برای دومین بار در 25 سال گذشته

یاهو در همکاری با یک شرکت طراحی بزرگ از لوگوی جدید که قرار است «روحی تازه به هویت بصری این شرکت بدمد»، رونمایی کرد.

لوگوی جدید یاهو را شرکت Pentagram طراحی کرده که سابقه ای طولانی در طراحی لوگو برای دیگر شرکت ها داشته و در کارنامه آن لوگوی بانک آمریکایی Citibank، خطوط هواپیمایی United Airlines، شرکت OMNY، شوی تلویزیونی The Daily Show و همچنین موزه Cooper Hewitt به چشم می خورند.

لوگوی جدید یاهو در سال 2019

سران یاهو قصد دارند با تغییر لوگو نوید تغییرات بزرگ را در آینده بدهند. لوگوی جدید از دید عده ای دیزاین ساده و چشم نوازی دارد. ولی عده ای دیگر می گویند طرح جدید هویت لوگوی سال ۲۰۱۳ را ندارد.

دلایل آنها استفاده از حروف کوچک و فونت سن سریف Centra No. 2 است که آنرا بیشتر شبیه لوگوی استارتاپ ها کرده. رنگ پس زمینه نیز همان بنفشی است که اولین بار سال ۲۰۰۳ استفاده شده بود و تغییرات کمی داشته است.

لوگوی یاهو در سال 2013
عده ای می گویند لوگوی سال ۲۰۱۳ هویت بیشتری داشت

بزرگ ترین تغییر در لوگوی جدید تغییر علامت تعجب و افزایش زاویه آن است. تندتر شدن زاویه باعث شده تا علامت تعجب کمی با نوشته یاهو ناهماهنگ باشد. نکته جالب اینکه حرف y و علامت تعجب هر دو با زاویه ۲۲.۵ درجه طراحی شده اند که به گفته طراح حس هیجان و پویایی را به بیننده القا می کند. یاهو قصد دارد با این تغییر به دنیا نشان بدهد که هنوز نفس می کشد.

اما نکته جالب دیگر شباهت زیاد لوگوی جدید یاهو با لوگوی اسنپ است. اگر دقت کنید زاویه علامت تعجب در هر دو لوگو تقریباً یکسان بوده و تایپ فیس آنها نیز به یکدیگر شبیه است:

فونت لوگوی اسنپ (Futura) شباهت زیادی با فونت لوگوی جدید یاهو (Centra No. 2) دارد

یاهو اوایل سال ۲۰۱۰ برای به دست آوردن محبوبیت از دست رفته «مریسا میر» (Marissa Mayer) را به عنوان مدیرعامل جدید به خدمت گرفت و شرکت هایی همچون تامبلر و فلیکر را خرید. تلاش ها برای نجات یاهو نتیجه بخش نبودند؛ فلیکر و تامبلر از این شرکت جدا شدند و یاهو نیز دیگر نشانی از یک شرکت فناوری بزرگ ندارد.

یاهو علاوه بر رونمایی از لوگوی جدید آپدیت جدیدی را نیز برای اپلیکیشن میل معرفی کرده است.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato