شماره تماس‌های اضطراری به دستور رئیس جمهور یکسان سازی می‌شود

شماره تماس‌های اضطراری به دستور رئیس جمهور یکسان سازی می‌شود

با دستور رئیس‌جمهور شماره تلفن‌های اضطراری ساماندهی می‌شوند. «سید سلمان سامانی» معاون هماهنگی وزارت کشور ضمن اعلام این خبر گفت که باید در اجرای این پروژه از تجربیات سایر کشورها استفاده شود.

سامانی عنوان کرد که وزارت کشور مطالعاتی در این زمینه انجام داده و گزارش آن هم تهیه شده است: «تکثر شماره تلفن های اضطراری موجب سردرگمی مردم شده است و بعضاً حتی در هنگام بروز حوادث که مردم نیازمند دریافت خدمات اضطراری هستند در تماس با مراکز متعدد ارائه کننده خدمات با مشکل مواجه می‌شوند. بنابراین باید بر مبنای این ضرورت عقلی و اجرای دستور ریاست محترم جمهور و وزیر محترم کشور این شماره تلفن ها ساماندهی شود. ساماندهی شماره تلفن های اضطراری شامل دستگاه‌های خدمت‌رسان نیروی انتظامی، اورژانس، آتش نشانی، هلال احمر و اورژانس اجتماعی است.»

شماره تماس‌های اضطراری

سامانی معتقد است که اجرای این پروژه مهم باید طبق جدول زمانبندی اجرایی شود. به گفته او طبق گزارشی که دستگاه‌های مسئول ارائه کرده‌اند قرار شده تا پروژه یکسان سازی شماره تلفن‌های اضطراری ابتدا به صورت پایلوت در استان هرمزگان اجرایی شود تا بعد از اجرای موفق، این طرح به سایر استان‌ها و در تمام کشور تعمیم داده شود.

سامانی می‌گوید این اقدام تسهیل دسترسی مردم به دریافت خدمات اضطراری و همچنین غیر اضطراری را دنبال می‌کند، به طوری که مردم در مواجهه با حوادث تنها با شماره گیری یک شماره تلفن تمام خدمات اضطراری مورد نظر را از دستگاه‌های خدمت‌رسان متناسب با آن حادثه دریافت کنند:

«با اعلام آمادگی استاندار هرمزگان در این جلسه روند و فرآیند اجرای این پروژه در استان هرمزگان همراه با مسئولان استانی مورد بررسی قرار گرفت و با هماهنگی بین دستگاه‌ها شاهد اجرای این پروژه مهم در آینده ای نزدیک در سطح کل کشور باشیم.»

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato