حراج ابر ربات 15 تنی در eBay

حراج ابر ربات 15 تنی در eBay

کمپانی «مگاباتس» (MegaBots) که به تولید ربات های مبارزه ای مشهور است، ربات غول پیکر ۱۵ تنی خود به نام «ایگل پرایم» (Eagle Prime) را در حراجی ای‌بی به قیمت پایه ۹۱ هزار دلار برای فروش گذاشته شده است.

به گفته شرکت سازنده ربات ایگل پرایم آماده ترین ربات مبارزه ای دنیاست و برای جنگیدن کاملاً آماده است. این ربات پانزده تنی از یک موتور ۴۳۰ اسب بخاری LS3 هشت سیلندر نیرو می گیرد که معمولا در اتومبیل های شورلت کوروت یافت می شود. ایگل پرایم ظرفیت حمل دو سرنشین را داشته و ارتفاع آن در حالت نشسته حدود ۳.۵ متر و در حالت ایستاده به ۵ متر می رسد.

ربات شرکت مگاباتس به نام ایگل پرایم در ای بی حراج شد

شرکت سازنده برای ساخت ایگل پرایم ۲.۵ میلیون دلار خرج کرده اما حالا به دلیل ورشکستگی آن را با قیمتی بسیار پایین تر در ای‌بی حراج کرده و قصد دارد با پول کسب شده بخشی از قرض خود را پرداخت کند. تا هنگام درج این مطلب ۱۵۹ قیمت پیشنهادی در صفحه این ربات در سایت ای‌بی ثبت شده است.

علاوه بر قیمت گزاف ایگل پرایم، باید به هزینه ارسال سر به فلک کشیده آن نیز اشاره کرد. این ربات از مبدأ اوکلند ایالت کالیفرنیا به آدرس خریدار پست می شود و هزینه ارسال آن چیزی بین ۴ هزار دلار برای غربی ترین ایالت های آمریکا و تا ۱۷ هزار دلار برای شرقی ترین ایالت های این کشور آب می خورد. اگر کسی خارج از ایالات متحده بخواهد این ربات را خریداری کند باید بسیار بیشتر از اینها هزینه کند.

ربات غول پیکر Eage Prime پانزده تن وزن و پنج متر قد دارد

مگاباتس رویاهای بزرگی در سر داشت و می خواست با ساخت ربات هایی همانند ایگل پرایم، آنها را شبیه فیلم های هالیوودی به میدان مبارزه بکشاند. اما مشکلات مالی گریبان این شرکت را گرفت و نگذاشت آنها به ایده بلندپروازانه خود جامه عمل بپوشانند.

فروش ایگل پرایم به صورت قسطی هم انجام می شود و خریدار علاوه بر ربات، فایل های CAD و کدهای برنامه نویسی آن را نیز دریافت خواهد کرد تا اگر منابع مالی و وقتش را داشت بتواند پروژه نیمه تمام شرکت مگاباتس را به سرانجام برساند: برگزاری اولین تورنمنت مبارزه میان ربات های غول پیکر.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato