جزییاتی از Windows 10X؛ سیستم عامل مخصوص تبلت‌های دو نمایشگره

جزییاتی از Windows 10X؛ سیستم عامل مخصوص تبلت‌های دو نمایشگره

یکی از افشاگران باسابقه دنیای فناوری اطلاعاتی در مورد سیستم عامل جدید و مخصوص تبلت های دو نمایشگره مایکروسافت یعنی Windows 10X فاش کرده است.

طبق جدیدترین شایعات منتشر شده مایکروسافت در رویداد دهم مهر ماه خود از چندین محصول از جمله سرفیس پرو 7، سرفیس لپ تاپ 3 و یک محصول مبتنی بر پردازنده ARM رونمایی خواهد کرد.

«ایوان بِلَس» (Evan Blass)، از افشاگران باسابقه دنیای فناوری می گوید Windows 10 X مختص تبلت های دو نمایشگره و تاشو توسعه داده شده و احتمالاً در رویداد امروز عصر مایکروسافت از آن رونمایی خواهد شد. از این سیستم عامل قبلاً با نام ویندوز لایت (Windows Lite) یاد می شد.

سرفیس پرو ۷

شایعه شده تبلت دو نمایشگره مایکروسافت که با اسم رمز «Centaurus» شناخته می شود، در رویداد امروز معرفی خواهد شد و طبق توییتی که افشاگر مذکور منتشر کرده، این تبلت احتمالاً سیستم عامل Windows 10X را خواهد داشت که نسخه سبک تری از ویندوز 10 بوده و مخصوص موبایل بهینه شده است.

هنوز هیچ تصویری از Windows 10X منتشر نشده و فقط به این نکته اشاره شده که مخصوص محصولات دو نمایشگره و تاشو توسعه داده شده و با تکیه بر مجازی سازی (Virtualization) بسیاری از اپلیکیشن ها را از طریق اینترنت اجرا خواهد کرد. بدین ترتیب این سیستم عامل می تواند اپلیکیشن های ویندوز 10 را از این روش روی تبلت ها هم اجرا کند.

همچنان خبری از تبلت فراموش شده Courier نیست. اوایل آبان ماه 96 خبری منتشر شد مبنی بر اینکه مایکروسافت در حال توسعه این دفترچه یادداشت دیجیتالی است. حال با رونمایی از Centaurus که یک کامپیوتر شخصی کامل است شاید کاربران بتوانند تبلت Courier را به دست فراموشی بسپارند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato