رونمایی از ویندوز 10X مخصوص تبلت های دو نمایشگره و تاشو

رونمایی از ویندوز 10X مخصوص تبلت های دو نمایشگره و تاشو

یکی از محصولاتی که در رویداد امروز عصر مایکروسافت بیشتر از دیگر محصولات نگاه ها را به سمت خود جلب کرد، تبلت دو نمایشگره سرفیس نئو (Surface Neo) بود که قرار است با سیستم عامل جدید این شرکت به نام ویندوز ۱۰X به بازار عرضه شود.

سیستم عامل ویندوز ۱۰X تعطیلات کریسمس ۲۰۲۰ به بازار عرضه خواهد شد و شایعات توسعه آن از سال پیش به گوش می رسید. این سیستم عامل که پیش از این با نام ویندوز لایت شناخته می شد، بر مبنای ویندوز Core OS توسعه داده شده است.

سرفیس نئو در کنار کامپیوتر تاشوی لنوو، از اولین محصولاتی خواهند بود که با ویندوز ۱۰X به بازار عرضه می شوند. در ابتدا تمامی محصولاتی که با این سیستم عامل به بازار می آیند مبتنی بر پردازنده های ساخت اینتل خواهند بود.

ویندوز ۱۰X از رابط کاربری مدرنی برخوردار بوده و نسخه ماژولار ویندوز ۱۰ است. همچنین برخی از محدودیت های ویندوز ۱۰ را ندارد. ویندوز ۱۰ همواره با مشکل به روز رسانی در پس زمینه روبرو بوده اما ویندوز ۱۰X به راحتی در بکگراند آپدیت می شود.

گفته شده امکان نصب ویندوز ۱۰Xروی دیوایس های دیگر وجود ندارد چون فقط برای کامپیوترهای تاشوی جدید و تبلت های دو نمایشگره توسعه داده شده است.

رابط کاربری منوی استارت نیز در ویندوز ۱۰X تغییر پیدا کرده و برای استفاده با انگشتان بهینه شده است. همچنین می توان آن را به آسانی بین نمایشگرها انتقال داد.

مایکروسافت در خلال معرفی سیستم عامل جدید خود نحوه اجرای اپلیکیشن ها روی این سیستم عامل را نمایش داد. هنوز معلوم نیست سیستم عامل مخصوص تبلت های دو نمایشگره مایکروسافت توانایی اجرای اپلیکیشن های Win32 را دارد یا خیر.

قرار است شرکت هایی همچون دل، اچ پی، لنوو و ایسوس محصولات چند نمایشگره خود را که تعطیلات سال آینده میلادی به بازار عرضه می شوند با ویندوز ۱۰X به بازار بفرستند.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato