همه چیز درباره آیفون 13
افزایش قابل توجه نهنگ ها و میلیونرها در دنیای بیت کوین

افزایش قابل توجه نهنگ ها و میلیونرها در دنیای بیت کوین

با وجود کاهش ۴۰ درصدی قیمت بیت کوین در سال جاری میلادی، دیگر شاخص های این رمزارز از جمله تعداد آدرس های حامل بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین، تعداد میلیونرهای بیت کوین دار و هش ریت شبکه، از سلامت کامل آن خبر می دهند.

تعداد آدرس های بیت کوین با بیش از هزار واحد موجودی طی ماه جاری میلادی به بالای ۲۰۰۰ رسیده است. سال ۲۰۱۹ را می توان سال فعالیت نهنگ ها در دنیای رمزارز دانست که با اهداف مختلف، اقدام به ذخیره مقادیر زیادی بیت کوین می کنند. به عنوان مثال Bakkt برای پرداخت اوراق آتی به چنین آدرس هایی نیاز دارد. تعداد آدرس های حاوی بالای ۱۰۰۰ بیت کوین پس از افت شدید قیمت این رمزارز در پایان سال ۲۰۱۸ نیز افزایش قابل توجهی داشت.

نمودار تعداد آدرس های حاوی بیش از 1000 بیت کوین
نمودار تعداد آدرس های حاوی بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین

نهنگ ها در بازار خرسی سال ۲۰۱۸ مقدار زیادی بیت کوین خریده اند و به این زودی ها تصمیم به فروش آنها ندارند. خرید در زمان افت قیمت و بازار خرسی، یکی از مهم ترین فرصت ها برای کسب سود قابل توجه در بازار به شمار می رود. افزایش تعداد آدرس های حاوی بیش از ۱۰۰۰ بیت کوین نیز احتمالاً نشان می دهد که روند فوق همچنان ادامه دارد و صرافی های بزرگ، تصمیم به انباشت این سرمایه دیجیتال گرفته اند.

از طرفی تعداد میلیونرهای مالک بیت کوین هم به رقم ۱۲ هزار رسیده است، که البته در مقایسه با ۳۶ میلیون نفر میلیونر در سرتاسر جهان، رقم قابل توجهی نیست. به عقیده «ویلی وو» تحلیلگر اقتصادی باسابقه، این آمار نشان می دهد هنوز نمی توان بیت کوین را رقیب جدی برای ارزهای رایج دنیا دانست.

نمودار تعداد میلیونرهای بیت کوین در گذر زمان
نمودار تعداد میلیونرهای بیت کوین در گذر زمان

طبیعیست که با افزایش قیمت و پذیرش رمزارزها، تعداد میلیونرهای مالک بیت کوین هم افزایش می یابد. بیت کوین هنوز یک دارایی سرمایه ای بالغ و باثبات محسوب نمی شود و به زمان بیشتری نیاز دارد. در حال حاضر برای پیوستن به جمع میلیونرهای دنیای بیت کوین باید حداقل ۱۲۰ بیت کوین در حساب خود داشته باشید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato