بیانیه گروه ۷ در خصوص لیبرا: تا انجام یک تهدیدسنجی جامع اجازه عرضه نمی دهیم

طبق گزارش رویترز روز گذشته گروه ۷ (متشکل از ۷ کشور ثروتمند دنیا) مخالفت خود با رمزارز فیسبوک موسوم به لیبرا را نشان دادند و اعلام کردند تا زمانی که تحلیل بین المللی جامعی در رابطه با خطرات لیبرا صورت نگیرد اجاره فعالیت را به آن نخواهند داد.

یکی از کارگروه های G7 در گزارش خود به وزرای دارایی اعضا (متشکل از کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، انگلستان و آمریکا) که برای شرکت در جلسه پاییز بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در واشنگتن گرد هم آمده بودند چنین گفت:

سکه های ثابت (منظور ارزهای دیجیتالی که معمولا پشتوانه پولی و سرمایه ای سنتی دارند) وقتی در مقیاس جهانی ارائه می شوند میتوانند سیستم پولی دنیا و ثبات اقتصادی آن را تهدید کنند.

این تکنولوژی نوظهور که درست مانند دیگر رمزارزها در برهه کنونی پیرو قوانین مشخصی هم نیست می تواند تلاش های بین مرزی برای مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم را بی نتیجه کند و مشکلاتی را از بابت امنیت سایبری، مالیات و حریم خصوصی ایجاد نماید.

گروه ۷

Benoit Coeure

این کارگروه که Benoit Coeure از اعضای هیئت مدیره بانک جهانی هم ریاستش را بر عهده دارد در بیانیه خود اینطور آورده است:

گروه ۷ باور دارد تا زمانی که قانونگذاری های لازم انجام نشده و چالش ها و ریسک های موجود ارزیابی نشده اند هیچ پروژه سکه ثابتی نباید راه اندازی شود.

موجودیت های بخش خصوصی که توافقات مربوط به سکه های ثابت را طراحی و تنظیم می کنند باید به چالش های مختلف حقوقی و نظارتی و همچنین خطرات این کار پاسخ دهند.

در این گزارش همچنین به نگرانی سیاستگذاران جهانی در رابطه با سکه های ثابتی نظیر لیبرا اشاره شد است که موانع بیشتری را بر سر راه عرضه آن قرار خواهند داد.

در واکنش به انتشار این بیانیه انجمن لیبرا که از تلاش های صورت گرفته برای عرضه این رمزارز حمایت میکند اعلام نمود که متعهد است همکاری های لازم را با قانونگذاران انجام دهد.

این انجمن اعلام نمود که لیبرا با هدف احترام به استقلال ملت ها در رابطه با سیاست های پولی شان و همچنین قوانین بازدارنده پولشویی و دیگر تلاش هایی طراحی شد که با هدف متوقف ساختن خلاف های مالی صورت می گیرند.

لیبرا طوری طراحی شده که با موسسات قانونگذاری موجود همکاری داشته باشد و از مکانیزم های حفاظتی آنها برای دنیای دیجیتال بهره بگیرد نه اینکه آنها را مختل یا تضعیف کند.

همزمان با شدت گرفتن فشار دولت ها و سیاستمداران بر فیسبوک و رمزارز لیبرا، در حدود یک چهارم نهادهایی که پیشتر حمایت خود را از آن اعلام کرده بودند از جمله ویزا و مستر کارت اعلام کردند که از گروه حامیان لیبرا کناره می گیرند.

مطالب مرتبط

ارز دیجیتالی OilCoin با پشتوانه ذخایر نفتی معرفی شد

تیمی متشکل از مدیران سابق کمیسیون رگولاتوری آمریکا از ارز رمز پایه جدیدی به نام «OilCoin» رونمایی کرده اند که اولین ارز سازگار با قوانین رگولاتوری است که پشتوانه فیزیکی بر اساس ذخایر نفتی دارد.با استفاده از OilCoin قرار است بشکه های نفت نشانه گذاری شوند تا بدین ترتیب هر نشانه مشخص کننده ارزش آن... ادامه مطلب

فروش دامنه اینترنتی مرتبط با ارزهای مجازی به قیمتی سرسام آور

دامنه ارزشمند Crypto.com که مالک آن در برابر پیشنهادهای خرید به شدت مقاومت می کرد، در نهایت با قیمتی هنگفت به فروش رفت.با گسترش ناگهانی استخراج و خرید فروش ارزهای مجازی به یکباره تمامی دامنه های اینترنتی مرتبط به آنها ارزش چشمگیری پیدا کردند. واژه ارز مجازی در زبان انگلیسی معادل cryptocurrency است و یکی از این... ادامه مطلب

فیسبوک هوش مصنوعی نقشه ساز خود را در اختیار OSM قرار داد

فیسبوک مجموعه ابزار هوش مصنوعی Map with AI خود را به طور کامل در اختیار بزرگ ترین پلتفرم نقشه سازی منبع باز دنیا یعنی OpenStreetMap گذاشت. از این پس نقشه سازی از مناطقی که دسترسی به آن ها مشکل است با این هوش مصنوعی آسان تر می شود.فیسبوک علاوه بر Map with AI از ویرایشگر... ادامه مطلب

فیسبوک با رمزارز لیبرا چه کسانی را هدف گرفته است؟

در مدت کوتاهی که از معرفی لیبرا سپری شده مطالب و تحلیل های فراوانی پیرامون آن منتشر شده که نشان دهنده اهمیت این رمزارز است. بخش عمده ای از این تحلیل ها توسط کارشناسان ساکن در کشورهای غربی صورت گرفته که در آن به پروژه جدید فیسبوک تاخته اند.در این مطالب عمدتا با تمرکز بر... ادامه مطلب

تهدیدهای چین به کاهش قیمت ارزهای مجازی منجر شد

قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی بار دیگر در سراشیبی سقوط گرفته و احتمالا دلیل آن به تلاش های چین برای سرکوب تجارت ارزهای مجازی برمی گردد.بهای بیت کوین در حالی به 7500 دلار رسیده که چند هفته قبل در برخی بازارها هر واحد از آن در برابر 20 هزار دلار مبادله می شد.چین... ادامه مطلب

فیسبوک از یکپارچه سازی اپل موزیک با مسنجر خبر می دهد

نمایندگان فیسبوک ساعاتی پیش از اعمال یک سری تغییرات در سرویس مسنجر پرده برداشتند و عنوان کردند که در آینده ای نزدیک روش های تازه ای برای یکپارچه سازی اپلیکیشن ها با آن ارائه می دهند.گفتنی است دیوید مارکوس، مدیر مسنجر، در لحظات انتهایی کنفرانس F8 فیسبوک بیان کرد که «مشتاقانه اعلام می کنم اپل موزیک... ادامه مطلب

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x

رمزتان را گم کرده‌اید؟