همه چیز درباره آیفون 13
18 میلیون بیت کوین استخراج شد؛ فقط 3 میلیون باقیست

18 میلیون بیت کوین استخراج شد؛ فقط 3 میلیون باقیست

چند ساعت قبل تعداد بیت کوین های استخراج شده از مرز ۱۸ میلیون عبور کرد تا نقطه عطف دیگری در تاریخ محبوب ترین رمزارز دنیا رقم بخورد. بیت کوین حالا به سقف ظرفیت نهایی خود یعنی ۲۱ میلیون نزدیک تر شده است.

«الکس ادلمن» مدیرعامل پلتفرم رمزارز Lolli می گوید:

کیک بیت کوین هر روز کوچک تر می شود. عبور از این مرز به خوبی نشان می دهد که کجای فرایند استخراج بیت کوین قرار داریم. مردم پیشرفت این رمزارز را به راحتی درک می کنند و متوجه می شوند که فقط سه میلیون بیت کوین دیگر برای استخراج باقی مانده است. نگاه همه به این سه میلیون خواهد بود.

ولی نگران نباشید، چون ۱۲۰ سال یا بیشتر برای ماینینگ وقت دارید. استخراج سه میلیون بیت کوین باقی مانده به مراتب کندتر و دشوارتر از قبل خواهد بود، چون به ازای استخراج هر ۲۱۰ هزار بلوک (تقریباً هر ۴ سال) جایزه استخراج نصف می شود. در واقع هر چهار سال عرضه بیت کوین ۵۰ درصد کاهش می یابد. بدین ترتیب آخرین بیت کوین در سال ۲۱۴۰ میلادی استخراج خواهد شد.

در زمان نوشتن این مطلب تعداد ۳۷۲۸۶۳ بیت کوین تا نصف شدن جایزه بلوک باقی مانده است که طبق اطلاعات سایت آماری بیت کوین در تاریخ ۱۴ مه ۲۰۲۰ برابر با ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ به وقوع خواهد پیوست.

پس از عبور از مرز ۱۸ میلیون بیت کوین، قیمت این رمزارز به بالای ۸۰۰۰ دلار بازگشت اما دوام چندانی نداشت و در حال حاضر در مرز ۸۰۰۰ دلار نوسان دارد. هم اکنون هر بیت کوین به مبلغ ۷۹۷۱ دلار معامله می شود.

«پیتر شیف» یکی از مخالفان سرسخت بیت کوین از وضعیت ناامید کننده این رمزارز می گوید و پیش بینی می کند که قیمت بیت کوین به زودی به زیر ۶۰۰۰ دلار سقوط خواهد کرد. در ادامه این روند احتمال دارد که قیمت این رمزارز به ۲۰۰۰ دلار هم برسد اما با توجه به کاهش شدید عرضه پس از نصف شدن جایزه، به نظر می رسد با افزایش شدید قیمت این رمزارز روبرو باشیم.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato