انویدیا EGX Edge معرفی شد؛ پلتفرم کلاود با قدرت پردازش ۱.۶ ترابایت داده بر ثانیه

انویدیا EGX Edge معرفی شد؛ پلتفرم کلاود با قدرت پردازش ۱.۶ ترابایت داده بر ثانیه

انویدیا هم راه مایکروسافت را در پیش گرفته است و بیشتر تمرکز خود را روی چیپست‌های گرافیکی مخصوص کسب و کار‌های بزرگ قرار داده است تا بازار‌های پر دردسر مصرف‌کنندگان شخصی. در همین راستا این کمپانی تایوانی، پلتفرم ابر پردازشی EGX EDGE خود را برای بازار شرکت‌های بزرگ و صنعتی معرفی کرده است.

پلتفرم EGX EDGE انویدیا، سیستم CUDA-X این کمپانی را با سرور‌های پردازش گرافیکی تلفیق کرده و آن را در اختیار شرکت‌هایی مثل وال‌مارت، سامسونگ، BMW و همچنین شهره‌های سانفرانسیسکو و لاس وگاس قرار داده است. این پلتفرم همچنین توسط هوش مصنوعی و پردازش ابری آژور مایکروسافت نیز پشتیبانی می‌شود که به فراگیر شدن آن کمک شایانی کرده است.

به عنوان مثال انویدیا می‌گوید که کمپانی وال‌مارت از پلتفرم EGX EDGE در آزمایشگاه خود در شهر لویتاون نیویورک استفاده کرده است و ثانیه‌ای ۱.۶ ترابایت داده را پردازش می‌کند. این کمپانی از پلتفرم مذکور برای اطلاع دادن به کارمندان خود از وضعیت سبد‌های خرید، پر یا خالی بودن شلف‌ها، شارژ کردن مجدد محصولات رو به اتمام و وضعیت صف‌های صندوق استفاده می‌کند.

EGX EDGE

سامسونگ هم از پلتفرم EGX EDGE برای کمک گرفتن در طراحی و تولید نیمه‌هادی‌ها بهره می‌برد. شرکت BMW نیز از این پلتفرم در دوربین‌ها و سنسور‌های فرایند اتوماسیون کردن عیب‌یابی خودرو‌های خود استفاده می‌کند. انویدیا برای این پلتفرم نیز برنامه‌های مختلفی ارائه کرده است. یکی از این برنامه‌ها «Nvidia Metropolis» نام دارد که به منظور بهینه‌سازی روند نظارت بر ترافیک‌های شهری و جریان‌های داخل پیاده‌روهاست.

یکی دیگر از کابرد‌های پلتفرم EGX EDGE نیر در نحوه ارائه و پیاده سازی تکنولوژی ۵G است که نهاد‌های مرتبط می‌توانند از این پلتفرم برای ارائه منعطف‌تر این سرویس برای کاربرد‌های VR و Ar و حتی گیمینگ بهره ببرند.

همان طور که مشاهده می‌کنید، هیچ کدام از کاربرد‌های این پلتفرم، مناسب مصارف شخصی نیستند و تماما در اختیار شرکت‌های صنعتی بزرگ بوده است. البته کاربران عادی و شهروندان تاثیرات استفاده از چنین پلتفرمی را می‌توانند در زندگی روزانه خود مشاهده کنند، زیرا پلتفرم EGX EDGE توسط بیش از ۱۰۰ کمپانی در حال بهره‌برداری است.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato