ورود هواوی به صنعت خودرو با تکنولوژی 5G

ورود هواوی به صنعت خودرو با تکنولوژی 5G

شرکت چینی هواوی که در زمینه فناوری 5G پیشگام محسوب می شود، قصد دارد به صنعت خودرو ورود پیدا کرده و از این فناوری در توسعه سیستم های راداری پیشرفته برای اتومبیل های خودران استفاده کند. این کمپانی پیشتر پروژه هایی آزمایشی را با آئودی و پورشه اجرا کرده است.

Huawei and Audi Announce Joint Innovation

زو ژیجون (Xu Zhijun) جانشین رئیس هیئت مدیره هواوی در کنفرانس اخیری که در پکن برگزار شده، گفته این شرکت به دنبال ایفای نقشی پر رنگ در صنعت خودرو است. به منظور دستیابی به این هدف، هواوی یک اکوسیستم مخصوص برای سنسورهای خودرویی ایجاد کرده و از تکنولوژی 5G برای توسعه سیستم های راداری بسیار دقیق مبتنی بر لایدار، استفاده خواهد نمود.

هنوز مشخص نیست که چقدر زمان برای توسعه چنین سیستم های لازم بوده و هواوی دقیقا چه موقعی به بازار خودرو ورود پیدا می کند. البته با توجه به اینکه سیستم های راداری و لیزری هواوی برای استفاده در اتومبیل های خودران توسعه می یابند، می توان اینگونه نتیجه گرفت که ورود این شرکت به صنعت خودرو تا حد زیادی به تولید وسایل نقلیه بدون راننده بستگی دارد.

اگر چه هواوی در زمینه فناوری 5G پیشرو است، اما در زمینه ساخت سنسور و سیستم های خودرویی در پس خودروسازان و سایر شرکت های تکنولوژی قرار می گیرد. تردیدی در این نیست که مقیاس بزرگ و منابعی که هواوی در اختیار دارد، در دستیابی هر چه سریع تر این شرکت به سیستم های مشابه بسیار تاثیرگذار خواهند بود، ولی با این حال باید منتظر ماند و دید که این موضوع چقدر طول خواهد کشید.

مانع دیگری که ممکن است هواوی را درگیر خود کند، شرایط فعلی این شرکت و جنگ تجاری موجود بین دو کشور ایالات متحده و چین است. حتما می دانید که غربی ها هیچ اعتمادی به تجهیزات و تکنولوژی 5G هواوی نداشته و فعالیت های این شرکت را با تحریم های سخت، محدود کرده اند.

اگر قرار بر این باشد که قانونگذاران و دولتمردان ایالات متحده بهره گیری از سنسورهای ساخت هواوی را در وسایل نقلیه موجود در خیابان های این کشور ممنوع کنند، غول فناوری چین از دسترسی به دومین بازار بزرگ خودرویی جهان محروم و بی بهره خواهد ماند.

بد نیست اشاره کنیم طبق گزارش فوربس، با گذشت زمان هزینه سنسورها و سیستم های کامپیوتری که در اتومبیل های خودران به کار گرفته می شوند، با حذف اجزایی مثل فرمان، پدال ها، داشبورد، صندلی های برقی، آینه ها و دیگر اجزای مشابه جبران خواهد شد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.