اینستاگرام محدودیت محتوای مرتبط با خودکشی را افزایش می دهد

اینستاگرام محدودیت محتوای مرتبط با خودکشی را افزایش می دهد

محدودیت های اینستاگرام برای عکس‌های گرافیکی پست شده توسط کاربران همچنان گسترش پیدا می‌کند. این بار مرگ نوجوانی به نام «مالی راسل» که در سال ۲۰۱۷ با دیدن عکس‌های گرافیکی مرتبط با خودکشی در اینستاگرام و پینترست جان خودش را گرفته بود باعث شده تا اینستاگرام بر محدودیت‌های پست‌های ارسالی کاربران بیفزاید.

این ممنوعیت‌ها علاوه بر عکس‌ها، شامل محتوای تصویری همچون کارتون‌ها و میم‌ها (meme) هم می‌شود. در پستی که بلاگ اینستاگرام در این رابطه منتشر کرده آمده است:

ما از این پس اجازه نمی‌دهیم تا محتوای تصویری ساختگی از اعمال مرتبط با صدمه زدن به خود یا خودکشی در اینستاگرام منتشر شوند. این مساله علاوه بر تصاویر، شامل طراحی‌ها، میم‌ها و یا محتوای گرافیکی برگرفته از فیلم‌ها و کمیک‌ها نیز می‌شود.

ما علاوه بر این تصاویر گرافیکی که به صورت مستقیم به خودکشی نمی‌پردازند اما روش‌ها یا ابزار مرتبط با آن را شامل می‌شوند حذف خواهیم کرد.

محدودیت های اینستاگرام
مالی راسل نوجوان ۱۷ ساله انگلیسی

این شبکه اجتماعی همچنین اعلام کرد اکانت‌هایی که محتوای مرتبط با خودکشی و صدمه به خود را منتشر می‌کنند در بخش اکسپلور و جستجو نمایش داده نخواهند شد و این پلتفرم به منظور ترویج مبارزه با خودکشی از کمک ارگان‌هایی همچون Samaritans و مرکز ملی ممانعت از خودکشی ملی استفاده خواهد کرد.

پیشتر اینستاگرام اعلام کرده بود که برای مبارزه با محتوایی که صدمه به خود را ترویج می‌کنند عکس‌های مرتبط را با استفاده از فیلترهایی محو می‌کند. در حال حاضر فیلتر اینستاگرام برای پنهان کردن محتوای مذکور روی ۸۳۴ هزار پست اعمال شده و بر اساس اعلام آن‌ها، این پلتفرم موفق شده ۷۷ درصد از پست‌های نامناسب را پیش از گزارش شدن توسط کاربران شناسایی کند.

بر اساس گزارش سازمان جهانی سلامت، سالیانه نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر به علت خودکشی از دنیا می‌روند و خودکشی دومین عامل اصلی مرگ جوانان در رده سنی ۱۵ تا ۲۹ سال به شمار می‌رود. در آمریکا هم اوضاع نامناسب است و در دهه گذشته آمار خودکشی جوانان ۵۶ درصد افزایش داشته است.

متخصصان بر این باور هستند که شبکه‌های اجتماعی با پایش درست و محدود کردن فعالیت اکانت‌هایی که تفکر صدمه به خود یا خودکشی را ترویج می‌کنند، می‌توانند از شدت گرفتن این موج جلوگیری کنند.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato