حذف میلیونی پست های حاوی محتوای نامناسب از فیسبوک و اینستاگرام

حذف میلیونی پست های حاوی محتوای نامناسب از فیسبوک و اینستاگرام

روز گذشته فیسبوک اعلام کرد که در تابستان میلیون ها پست را به خاطر نقض قوانین، نفرت پراکنی، فعالیت جنسی و دیگر محتوای آزاردهنده پاک کرده است. این شرکت همچنین برای نخستین بار اطلاعاتی را در خصوص تصاویر حذف شده از اپلیکیشن اینستاگرام منتشر کرد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

در سه ماهه دوم و سوم امسال، فیسبوک ۵۸ میلیون پست حاوی تصاویر برهنه و جنسی، ۵.۷ میلیون پست را به خاطر قلدری و محتوای آزاردهنده و ۱۱.۴ میلیون پست را به خاطر نفرت پراکنی پاک کرده است.

این شرکت همچنین ۳.۲ میلیارد اکانت ساختگی را هم در بازه زمانی یاد شده حذف کرده است که نسبت به رقم ۱.۵ میلیارد اکانت ساختگی پاک شده در بازه زمانی مشابه سال قبل افزایشی چشم گیر را نشان می دهد.

گای روسن، نایب رئیس واحد حفظ انسجام در فیسبوک در مطلبی اعلام کرده که توانایی این شرکت در تشخیص سخنان حاوی نفرت افزایش یافته است و به همین خاطر قبل از اینکه مردم این پست ها را ببینند نسبت به پاکسازی آنها اقدام می کند.

به گفته او تعدیل نمودن سخنان نفرت پراکن می تواند چالش برانگیز باشد چراکه برخی کاربران ممکن است ویدیوی مربوط به یک حمله نژادپرستانه را برای نکوهش این اقدام منتشر کنند و برخی برای تمجید از آن.

محتوای آزاردهنده

.اطلاعات ارائه شده توسط فیسبوک در رابطه با پست های حذف شده نشان می دهد که بزرگ ترین شبکه اجتماعی دنیا چطور میلیاردها پستی که از طریق پلتفرم های تحت مالکیت آن منتشر می شوند را مدیریت میکند. این اقدام همزمان با عزم جدی مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک برای ترویج آزادی بیان و تغییر سیاست های پیشین با هدف جلوگیری از نشر اکاذیب در تبلیغات فیسبوک صورت می گیرد.

زاکربرگ در کنفرانس خبری ویژه ای که برای این منظور ترتیب یافته بود گفت:

ما گرچه به آزادی بیان احترام می گذاریم اما استانداردهایی داریم که مشخص می کنند چه محتوایی برای انتشار روی پلتفرم ما قابل قبول است و چه محتوایی قابل قبول نیست. ما با هر چیزی که به آسیب واقعی منتهی شود از جمله محتوای تروریستی یا سوء استفاده از کودکان مخالفیم.

وی خاطر نشان کرد که محتوای حذف شده از فیسبوک و اینستاگرام تنها ذره ای از کلیه پست هایی است که روی این دو شبکه اجتماعی قرار می گیرد.

این شرکت همچنین اشاره ای هم به پیشرفت های خود در تشخیص و حذف تصاویر حاوی برهنگی و سوء استفاده جنسی از کودکان کرد و خاطر نشان نمود که در تابستان امسال ۱۱.۶ میلیون تصویر با این محتوا را حذف کرده که از رقم ۷ میلیون ثبت شده در فصل قبل بیشتر است. در اینستاگرام نیز بالغ بر ۷۳۵ هزار پست در رابطه با برهنگی و سوء استفاده جنسی از کودکان پست شده که در سه ماهه سوم امسال حذف شده اند.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato