حذف میلیونی پست های حاوی محتوای نامناسب از فیسبوک و اینستاگرام

روز گذشته فیسبوک اعلام کرد که در تابستان میلیون ها پست را به خاطر نقض قوانین، نفرت پراکنی، فعالیت جنسی و دیگر محتوای آزاردهنده پاک کرده است. این شرکت همچنین برای نخستین بار اطلاعاتی را در خصوص تصاویر حذف شده از اپلیکیشن اینستاگرام منتشر کرد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

در سه ماهه دوم و سوم امسال، فیسبوک ۵۸ میلیون پست حاوی تصاویر برهنه و جنسی، ۵.۷ میلیون پست را به خاطر قلدری و محتوای آزاردهنده و ۱۱.۴ میلیون پست را به خاطر نفرت پراکنی پاک کرده است.

این شرکت همچنین ۳.۲ میلیارد اکانت ساختگی را هم در بازه زمانی یاد شده حذف کرده است که نسبت به رقم ۱.۵ میلیارد اکانت ساختگی پاک شده در بازه زمانی مشابه سال قبل افزایشی چشم گیر را نشان می دهد.

گای روسن، نایب رئیس واحد حفظ انسجام در فیسبوک در مطلبی اعلام کرده که توانایی این شرکت در تشخیص سخنان حاوی نفرت افزایش یافته است و به همین خاطر قبل از اینکه مردم این پست ها را ببینند نسبت به پاکسازی آنها اقدام می کند.

به گفته او تعدیل نمودن سخنان نفرت پراکن می تواند چالش برانگیز باشد چراکه برخی کاربران ممکن است ویدیوی مربوط به یک حمله نژادپرستانه را برای نکوهش این اقدام منتشر کنند و برخی برای تمجید از آن.

محتوای آزاردهنده

.اطلاعات ارائه شده توسط فیسبوک در رابطه با پست های حذف شده نشان می دهد که بزرگ ترین شبکه اجتماعی دنیا چطور میلیاردها پستی که از طریق پلتفرم های تحت مالکیت آن منتشر می شوند را مدیریت میکند. این اقدام همزمان با عزم جدی مارک زاکربرگ مدیرعامل فیسبوک برای ترویج آزادی بیان و تغییر سیاست های پیشین با هدف جلوگیری از نشر اکاذیب در تبلیغات فیسبوک صورت می گیرد.

زاکربرگ در کنفرانس خبری ویژه ای که برای این منظور ترتیب یافته بود گفت:

ما گرچه به آزادی بیان احترام می گذاریم اما استانداردهایی داریم که مشخص می کنند چه محتوایی برای انتشار روی پلتفرم ما قابل قبول است و چه محتوایی قابل قبول نیست. ما با هر چیزی که به آسیب واقعی منتهی شود از جمله محتوای تروریستی یا سوء استفاده از کودکان مخالفیم.

وی خاطر نشان کرد که محتوای حذف شده از فیسبوک و اینستاگرام تنها ذره ای از کلیه پست هایی است که روی این دو شبکه اجتماعی قرار می گیرد.

این شرکت همچنین اشاره ای هم به پیشرفت های خود در تشخیص و حذف تصاویر حاوی برهنگی و سوء استفاده جنسی از کودکان کرد و خاطر نشان نمود که در تابستان امسال ۱۱.۶ میلیون تصویر با این محتوا را حذف کرده که از رقم ۷ میلیون ثبت شده در فصل قبل بیشتر است. در اینستاگرام نیز بالغ بر ۷۳۵ هزار پست در رابطه با برهنگی و سوء استفاده جنسی از کودکان پست شده که در سه ماهه سوم امسال حذف شده اند.

مطالب مرتبط

معرفی قابلیت Co Watching اینستاگرام؛ تشویق کاربران به حفظ فاصله اجتماعی

اینستاگرام برای مقابله با اخبار کذب مرتبط با کرونا ویروس تلاش های خود را بیشتر کرده و همزمان سعی دارد در دوران پاندمیک کووید ۱۹ ابزارهای لازم برای ترویج رفتارهای صحیح بهداشتی را در اختیار کاربرانش قرار دهد. همانطور که اشاره شد این گام ها همزمان با اعمال سیاست های فعلی این پلتفرم اجتماعی برای... ادامه مطلب

اضافه شدن تبلیغات به IGTV؛ راه‌حل جدید اینستاگرام برای درآمدزایی

یکی از انتقاداتی که همواره به بخش IGTV اینستاگرام وارد می‌شود، درآمدزا نبودن آن است. این مسئله باعث شده تا بسیاری از تولیدکنندگان محتوا اصلا سراغ ساختن ویدیو برای این پلتفرم نروند و تمام تلاش خود را روی یوتیوب و پلتفرم‌های دیگر بگذارند. اکنون اما فیسبوک قصد دارد این رویه را تغییر دهد و با... ادامه مطلب

اینستاگرام افکت‌های واقعیت افزوده ویروس کرونا را حذف می‌کند

به نظر می‌رسد اینستاگرام قصد دارد از راه‌حل‌های جدیدتر برای مقابله با انتشار اطلاعات غلط و اخبار جعلی در رابطه با ویروس کرونا بهره ببرد. این کمپانی تصمیم گرفته است تا تمامی فیلتر‌های AR مربوط به این ویروس را حذف کند.این شبکه اجتماعی محبوب می‌گوید فیلترهای AR مرتبط با ویروس کرونا که در بخش استوری... ادامه مطلب

لایک کردن محتوای نفرت انگیز یا افتراآمیز از این پس در سوئیس جرم محسوب می شود

در هفته ای که گذشت دادگاه فدرال سوئیس قانونی را به تصویب رساند که به موجب آن لایک کردن یا اشتراک گذاری محتوای افتراآمیز و همچنین تبلیغ علیه مذاهب و دیگر محتوای های نژادپرستانه به مثابه جرم تلقی می شود.این دادگاه ظاهرا شخصی را محکوم کرده که پست های انتقادی علیه یک فعال حقوق حیوانات... ادامه مطلب

چرا اینستاگرام اپ مخصوص آیپد ندارد؟

اخیرا کاربری از مدیرعامل اینستاگرام پرسیده چرا با وجود این که دو ماه هم از سال ۲۰۲۰ می‌گذرد، هنوز برنامه اختصاصی برای آیپد توسعه داده نشده است. سوال این کاربر ذهن بسیاری دیگر را هم مشغول کرده بود، ولی اکنون می‌دانیم علت چیست: اولویت‌ها.آدام موسری (Adam Mosseri) مدیرعامل اینستاگرام در پاسخ به کاربر کنجکاو می‌گوید،... ادامه مطلب

اینفلوئنسرهای اینستاگرامی؛ راهکار مایک بلومبرگ برای پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا

براساس گزارش جدید نیویورک تایمز، مایک بلومبرگ میلیاردر مشهور آمریکایی و از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ در این کشور وارد همکاری با شرکتی به نام Meme 2020 شده تا رای دهندگان جوان را از طریق فضای مجازی با خود همراه کند.در بخشی از این کمپین تبلیغاتی، برخی اکانت های مشهور میم نظیر grapejuiceboys@ وtank.sinatra@ پیام های مستقیم ساختگی... ادامه مطلب

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟