تعمیر سرفیس پرو ۷ بسیار دشوار است؛ iFixit اعلام کرد

ماه گذشته مایکروسافت در جریان کنفرانس خبری خود از چندین عضو جدید خانواده سخت افزاری سرفیس رونمایی کرد و سرفیس پرو 7 یکی از این محصولات است که به روز رسانی چندانی نسبت به نسل قبل پیدا نکرده و علاوه بر امکانات ضعیف به خاطر طراحی قدیمی و دمده اش نیز مورد انتقاد قرار گرفته و کالبدشکافی آن توسط iFixit هم خبرهای خوشی را برای کاربران ندارد.

در مورد سرفیس نئو و سرفیس Duo که قرار است تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی وارد بازار شوند صرفا میتوان حدس زد که به خاطر طراحی جدید و نوآورانه شان تعمیرپذیری پایینی خواهند داشت. امسال اما مایکروسافت در کنار این دو گجت از سرفیس لپ تاپ ۳ هم رونمایی کرد که به لحاظ تعمیرپذیری امتیاز بسیار بالایی را از تیم iFixit دریافت کرد و سرفیس X هم در این زمینه چندان بد ظاهر نشد.

در مقابل اما سرفیس پرو ۷ قرار دارد که طراحی آن برای دست کم سه تا چهار سال تغییری نکرده و با ظاهر قدیمی اش گویی از عصری دیگر آمده است. طبق اعلام کارشناسان iFixit طراحی داخلی این لپ تاپ نیز درست مانند بیرون دستگاه تغییر چندانی پیدا نکرده. البته امکانات سخت افزاری این گجت شاید تا حدودی بهبود پیدا کرده باشد اما این قطعات باز هم از طریق چسب و لحیم در جایشان محکم شده اند و تعمیر شان بسیار دشوار است.

جدا کردن نمایشگر از بدنه که در واقع تنها راه ورود به فضای داخلی این تبلت محسوب می شود هنوز هم به خاطر حجم بالای چسب و نگهدارنده مورد استفاده در آن دشوار است. باتری دستگاه نیز به همین نحو در جایش محکم شده و تعویض آن را دشوار نموده. برخی قطعات دستگاه البته طراحی ماژولاری دارند اما قطعاتی که اهمیت دارند از جمله RAM یا حتی SSD به بدنه لحیم شده اند و از سرفیس پرو ۷ دستگاهی تعمیرناپذیر ساخته اند.

در انتهای iFixit نمره یک از ۱۰ را از نظر تعمیرپذیری به تبلت سرفیس پرو ۷ داده که درست مانند نمره نسخه قبلی آن است. انتظار می رود که واکنش کاربران به این امتیاز پایین مایکروسافت را به نحوی قانع کند که تغییراتی اساسی در طراحی و ساختار این محصول ایجاد نمایند.

Mobit

ویجیاتو

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟