سناتور آمریکایی به دنبال ممنوعیت ذخیره‌سازی داده‌های کاربران آمریکایی در چین

سناتور آمریکایی به دنبال ممنوعیت ذخیره‌سازی داده‌های کاربران آمریکایی در چین

سناتور آمریکایی به دنبال ممنوعیت ذخیره‌سازی داده‌های کاربران آمریکایی در چین

«جاش هاولی» (Josh Hawley)، سناتور ایالت میسوری آمریکا می خواهد ذخیره شدن داده های کاربران یا کلیدهای رمزگذاری شده توسط کمپانی های آمریکایی را در چین ممنوع کند. وی همچنین قصد دارد شرکت های چینی را از جمع آوری هرگونه اطلاعات بیشتری از کاربران آمریکایی فراتر از نیازشان برای خدمات دهی، منع کند.

وی این طرح را به عنوان بخشی از قانون امنیت ملی و حفاظت از داده های شخصی روز گذشته تسلیم مجلس این کشور کرد.

جاوش هاولی سناتور آمریکایی به دنبال ممنوعیت ذخیره سازی داده های کاربران آمریکایی در چین

این تغییرات می توانند روی شرکت هایی مثل اپل و تیک تک تاثیر بگذارند. طبق قوانین چین، اپل ذخیره سازی اطلاعات حساب آی کلود کاربران چینی را سال گذشته میلادی در یک دیتاسنتر چینی شروع کرد. کمپانی کوپرتینویی مدعی شده کلیدهای رمزگذاری شده را در اختیار دارد ولی از نظر هاولی، این کار تهدیدی برای امنیت ملی آمریکاست.

هاولی و دیگر سناتورهای آمریکایی می ترسند مالک تیک تاک (کمپانی چینی ByteDance)، از داده های حساس کاربران سوءاستفاده کند؛ با اینکه قانون جدید احتمالاً جلوی چنین کاری را می گیرد ولی مشکلاتی جدی برای شرکت های فناوری، که به طور قانونی داده های کاربران را در چین ذخیره می کنند، به وجود خواهد آورد و می تواند به خروج آنها از این کشور منتهی شود.

در این طرح، از کشور روسیه نیز به عنوان «کشور نگران کننده» یاد شده و امکان دارد وزارت خارجه آمریکا این قانون را برای کشورهای دیگری که تهدیدی برای حفاظت از داده ها و حریم خصوصی محسوب می شوند نیز اجرا کند.

این قانون در بحبوحه جنگ مالیاتی آمریکا و چین و تلاش های طرف آمریکایی برای رسیدن به یک توافق مطرح می شود. نمایندگان هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات به خاطر نقض حریم خصوصی، جانبداری سیاسی و رفتار انحصاری در حال فشار آوردن به شرکت های فناوری آمریکایی هستند.

ویجیاتو

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل