کاهش شدید قیمت بیت کوین در پی تصمیم جنجالی دولت چین

کاهش شدید قیمت بیت کوین در پی تصمیم جنجالی دولت چین

قیمت بیت کوین دوباره روند نزولی را در پیش گرفت و به کانال ۷۰۰۰ دلار سقوط کرد. این رمزارز در زمان بازگشایی بازارهای آمریکا در روز جمعه به قیمت ۶۷۹۱ دلار رسید اما هم اکنون به قیمت ۷۲۵۶ دلار معامله می شود.

دو عامل اصلی در سقوط قیمت بیت کوین نقش دارند؛ یکی فعالیت مشکوک کیف پول Plus Token و دیگری قوانین سختگیرانه دولت چین در مورد صرافی ها و پروژه های مرتبط با رمزارز.

کلاهبرداری Plus Token

کارشناسان دلیل اصلی سقوط قیمت بیت کوین را فعالیت کیف پول Plus Token می دانند که مشکوک به کلاهبرداری است. این کیف پول طی روزهای اخیر مقادیر زیادی از موجودی خود را از طریق Huobi جابجا کرد. یکی از ولت های اصلی این اکانت کلاهبرداری ۳۸۰۰۰ بیت کوین دارد.

بیت کوین

طرح کلاهبرداری Plus Token تا همین چند ماه قبل ناشناخته مانده بود و بیشتر از طریق کانال های گفتگوی چینی زبان فعالیت می کرد. این پروژه توانست معادل ۲.۹ میلیارد دلار بیت کوین به جیب بزند. ولت های مرتبط با Plus Token پیش از این فقط تراکنش های محدود به ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ بیت کوین را در روز انجام می دادند، اما با افزایش قیمت بیت کوین طی هفته های گذشته شاهد فروش عمده بیت کوین بودیم. طبق گزارش ها Plus Token توانسته ۲۰۰ هزار بیت کوین و ۸۰۰ هزار اتریوم را جمع آوری کند.

سختگیری دولت چین

مقامات محلی و دولتی چین رویکرد سختگیرانه ای نسبت به پروژه های رمزارز در پیش گرفته اند. بانک خلق چین اعلام کرد هرگونه مبادله رمزارز و همچنین پروژه های مربوط به فروش توکن را ممنوع می کند.

این اقدام مقامات چینی تأثیر نامطلوبی بر فعالیت صرافی های رمزارز می گذارد ولی احتمالاً کاهش کنونی قیمت بیت کوین کمی هیجانی باشد. به احتمال زیاد طی روزهای آتی شاهد تثبیت قیمت بیت کوین باشیم.

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato