ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توضیحات عجیب ایلان ماسک درباره علت شکستن شیشه های تسلا سایبرتراک

تنها با گذشت چند روز از معرفی خودروی جدید تسلا به نام Cybertruck ایلان ماسک، صاحب این کمپانی، در رابطه با رخداد غیرمنتظره ای که در مراسم معرفی این محصول اتفاق افتاد صحبت کرد. در ...

آرمین نعم الحبیب
نوشته شده توسط آرمین نعم الحبیب | ۵ آذر ۱۳۹۸ | ۱۸:۳۰

تنها با گذشت چند روز از معرفی خودروی جدید تسلا به نام Cybertruck ایلان ماسک، صاحب این کمپانی، در رابطه با رخداد غیرمنتظره ای که در مراسم معرفی این محصول اتفاق افتاد صحبت کرد.

در طی این مراسم ایلان ماسک برای اثبات استحکام بدنه استیل Cybertruck و شیشه نشکن به کار رفته در این خودرو با نام Armor Glass، آزمایش های مختلفی را انجام داد که در نهایت یک مورد از آن ها به خیر ختم نشد.

ایلان ماسک تسلا Cybertruck

پس از وارد کردن چند ضربه با چکشی به درب سمت راننده Cybertruck، عدم مشاهده هرگونه فرورفتگی در بدنه حاضران را شگفت زده کرد و تا حدی مقاومت بالای بدنه این پیکاپ را به نمایش گذاشت. اما آزمایش بعدی خود ایلان ماسک را هم مبهوت کرد.

برای نمایش سختی شیشه های جدید (Armor Glass) به کار رفته در خودروی جدید، یک گوی فلزی سنگین توسط طراح ارشد تسلا، Franz von Holzhuasen، به سمت شیشه راننده پرت شد که آن را شکست. گوی فلزی یک بار دیگر به سمت شیشه سرنشین عقب پرت شد که آن را هم خرد کرد.

ایلان ماسک تسلا Cybertruck

ایلان ماسک هم در واکنش به این اتفاق و حواشی ایجاد شده در رابطه با آن در توییتر متنی را منتشر کرده که به این ترتیب است:

بله. انجام تست چکش روی در جلو باعث ترک خوردگی سطحی شیشه شد و به همین دلیل توپ فلزی توانست به شیشه صدمه بزند. باید ابتدا تست توپ و شیشه را انجام می دادیم و سپس با چکش به در ضربه می زدیم.

به نظر می رسد پس از چند روز بررسی درون شرکتی، متخصصین تسلا به این نتیجه رسیده اند که ترتیب دو آزمایش انجام شده در مراسم رویداد Cybertruck اشتباه و برعکس بوده که همین امر منجر به شکننده شدن شیشه های جدید این خودرو شده است.

در واقع منظور ایلان ماسک این است که نیروی وارد شده به در خودرو در اثر تست چکش، باعث ایجاد ترک های ریز در شیشه ها شده است و این ترک ها در نهایت برخورد گوی را تاب نیاورده و شیشه خودرو در مراسم معرفی دچار شکستگی شده است.

اما ممکن است از خود بپرسید پس شیشه قسمت عقب چرا شکست، چون تست چکش فقط روی در سمت راننده انجام شده بود. توییت ایلان ماسک در این رابطه توضیحی نداده اما برخی گفته های غیر رسمی حکایت از این دارند که نمونه موجود از پیکاپ برقی تسلا در مراسم معرفی، تنها در بخش جلو دارای شیشه های جدید Armor Glass بوده است.

با همه این تفاسیر حتی چنین اتفاقی نیز جلوی موفقیت ایلان ماسک را نمی گیرد؛ چراکه تنها در 3 روز پس از معرفی، تسلا تعداد 200 هزار Cybertruck را پیش فروش کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • hakhamaneshs
  hakhamaneshs | ۱۳ آذر ۱۳۹۸

  این اندازه ای ک ما ب سایبر تراک گیر دادیم، اگر ب دنا پلاس بی سانروف گیر داد هبودیم اینک ایران خودرو شرمسار می شد

 • Amir_Safari
  Amir_Safari | ۵ آذر ۱۳۹۸

  یبار اعصابم داغون بود یه مشت زدم ستون عقب ماشین،رفت تو :///الان چند ساله تو رفتس هنوز درست نکردم

 • Amir
  Amir | ۵ آذر ۱۳۹۸

  پراید و پژو هم با انگشت فشار بدی گلگیرشو میره تو ?

 • reza_zarchi
  reza_zarchi | ۵ آذر ۱۳۹۸

  به ما چه

 • بهادر م
  بهادر م | ۵ آذر ۱۳۹۸

  ADSL استان البرز
  شرکت شاتل هم باز قطع کردن

مطالب پیشنهادی