توضیحات عجیب ایلان ماسک درباره علت شکستن شیشه های تسلا سایبرتراک

توضیحات عجیب ایلان ماسک درباره علت شکستن شیشه های تسلا سایبرتراک

تنها با گذشت چند روز از معرفی خودروی جدید تسلا به نام Cybertruck ایلان ماسک، صاحب این کمپانی، در رابطه با رخداد غیرمنتظره ای که در مراسم معرفی این محصول اتفاق افتاد صحبت کرد.

در طی این مراسم ایلان ماسک برای اثبات استحکام بدنه استیل Cybertruck و شیشه نشکن به کار رفته در این خودرو با نام Armor Glass، آزمایش های مختلفی را انجام داد که در نهایت یک مورد از آن ها به خیر ختم نشد.

ایلان ماسک تسلا Cybertruck

پس از وارد کردن چند ضربه با چکشی به درب سمت راننده Cybertruck، عدم مشاهده هرگونه فرورفتگی در بدنه حاضران را شگفت زده کرد و تا حدی مقاومت بالای بدنه این پیکاپ را به نمایش گذاشت. اما آزمایش بعدی خود ایلان ماسک را هم مبهوت کرد.

برای نمایش سختی شیشه های جدید (Armor Glass) به کار رفته در خودروی جدید، یک گوی فلزی سنگین توسط طراح ارشد تسلا، Franz von Holzhuasen، به سمت شیشه راننده پرت شد که آن را شکست. گوی فلزی یک بار دیگر به سمت شیشه سرنشین عقب پرت شد که آن را هم خرد کرد.

ایلان ماسک تسلا Cybertruck

ایلان ماسک هم در واکنش به این اتفاق و حواشی ایجاد شده در رابطه با آن در توییتر متنی را منتشر کرده که به این ترتیب است:

بله. انجام تست چکش روی در جلو باعث ترک خوردگی سطحی شیشه شد و به همین دلیل توپ فلزی توانست به شیشه صدمه بزند. باید ابتدا تست توپ و شیشه را انجام می دادیم و سپس با چکش به در ضربه می زدیم.

به نظر می رسد پس از چند روز بررسی درون شرکتی، متخصصین تسلا به این نتیجه رسیده اند که ترتیب دو آزمایش انجام شده در مراسم رویداد Cybertruck اشتباه و برعکس بوده که همین امر منجر به شکننده شدن شیشه های جدید این خودرو شده است.

در واقع منظور ایلان ماسک این است که نیروی وارد شده به در خودرو در اثر تست چکش، باعث ایجاد ترک های ریز در شیشه ها شده است و این ترک ها در نهایت برخورد گوی را تاب نیاورده و شیشه خودرو در مراسم معرفی دچار شکستگی شده است.

اما ممکن است از خود بپرسید پس شیشه قسمت عقب چرا شکست، چون تست چکش فقط روی در سمت راننده انجام شده بود. توییت ایلان ماسک در این رابطه توضیحی نداده اما برخی گفته های غیر رسمی حکایت از این دارند که نمونه موجود از پیکاپ برقی تسلا در مراسم معرفی، تنها در بخش جلو دارای شیشه های جدید Armor Glass بوده است.

با همه این تفاسیر حتی چنین اتفاقی نیز جلوی موفقیت ایلان ماسک را نمی گیرد؛ چراکه تنها در ۳ روز پس از معرفی، تسلا تعداد ۲۰۰ هزار Cybertruck را پیش فروش کرده است.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato