ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

جریمه 40 هزار تومانی برای توقف وسایل نقلیه در پیاده رو

دغدغه جای پارک یکی از مشکلاتی است که اکثر شهروندان و رانندگان با آن روبرو هستند، این مشکل تقریبا در همه شهرهای بزرگ وجود دارد. افزایش روزانه تعداد خودرو‌های شخصی و در مقابل کاهش جای ...

غزاله زاهدی
نوشته شده توسط غزاله زاهدی | ۵ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۰

دغدغه جای پارک یکی از مشکلاتی است که اکثر شهروندان و رانندگان با آن روبرو هستند، این مشکل تقریبا در همه شهرهای بزرگ وجود دارد. افزایش روزانه تعداد خودرو‌های شخصی و در مقابل کاهش جای پارک، باعث ایجاد پدیده پارک در پیاده‌رو‌ها شده است. یک مقام انتظامی به این سوال که پارک کردن وسایل نقلیه در پیاده رو ممنوع است؟، پاسخ داد و مبلغ جریمه و شیوه ثبت تخلف پارک وسایل نقلیه در پیاده رو را اعلام کرد.

جای پارک

سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: «توقف در حریم پیاده رو‌ها یکی از انواع تخلفات ساکن است. این تخلف، باعث ایجاد بی نظمی ترافیکی در سطح شهر و ایجاد مزاحمت برای شهروندان می‌شود.»

سرهنگ رازقی ادامه داد: «کسانی که جلوی در خانه‌های خود در پیاده رو‌ها پارک می‌کنند، برای خودرو‌های عبوری و کسانی که در سایر خیابان‌های غیر محل سکونتشان توقف می‌کنند، برای ساکنین آن محله ایجاد مزاحمت می‌کنند.»

از آن جایی که وسایل نقلیه شخصی در حدود 90 درصد از عمر خود را در حال توقف به سر می برند، مدیریت ترافیک ساکن نقش به سزایی در بهبود وضعیت ترافیک شهری ایفاء می کند.

وی با اشاره به اینکه این تخلف در تهران به شدت انجام می‌شود، افزود: «عنوان جریمه‌ای برای توقف وسایل نقلیه در پیاده رو وجود دارد و مبلغ 40 هزارتومان اعمال قانون به آن تعلق خواهد گرفت.»

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: «طبق ماده 163 آئین نامه راهنمایی ورانندگی توقف در پیاده‌رو، جزء اماکن ممنوع است و افراد داوطلب دریافت گواهی نامه این آئین نامه را امتحان داده و گواهینامه می‌گیرند.»

سرهنگ رزاقی با اشاره به اینکه تمام قوانین برای موتورسیکلت‌ها هم صدق می‌کند، گفت: «تمام قوانین مانند سرعت، سبقت، توقف و... برای خودرو‌ها و موتورسیکلت‌ها برابر است. از آن جایی که موتورسیکلت‌ها جای کمتری را اشغال می‌کنند، پارک آن‌ها در اماکن ممنوعه بیشتر از خودرو‌هاست.»

وی خاطرنشان کرد: «شهروندان می‌توانند با تماس با سامانه 110، توقف وسایل نقلیه در پیاده رو‌ها را گزارش دهند.»

براساس آمار بیش از 30 درصد معضل ترافیک تهران ناشی از کمبود جای پارک و به تبع آن تردد خودروها برای پیدا کردن جای پارک خالی است که این مساله مصرف سوخت بیشتر و افزایش آلودگی هوا را به دنبال دارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • دهقان خلاف ڪار
  دهقان خلاف ڪار | ۵ آذر ۱۳۹۸

  آقا کسی نمیدونه اینترنت ایرانسل تهران کی وصل میشه خسه شدیییییم مگه اسیر گرفتین اخه☹?

 • saeed۱۹۸۵۹
  saeed۱۹۸۵۹ | ۵ آذر ۱۳۹۸

  #اینترنت جاده ساوه کلش قطعه همراه و ثابت نداره همش قطعه
  همراه اول پرو پرو اس ام اس تموم شدن مهلت زمانی بسته ۱۳ گیگی منو هم فرستاد

 • Erfan
  Erfan | ۵ آذر ۱۳۹۸

  #اینترنت_همراه

مطالب پیشنهادی