مایکت: بخاطر شکایتی که در آن هیچ نقشی نداشته‌ایم، حساب بانکی ما مسدود شده است

مایکت: بخاطر شکایتی که در آن هیچ نقشی نداشته‌ایم، حساب بانکی ما مسدود شده است

حساب‌های بانکی مارکت اندرویدی مایکت بر اساس دستور قضایی و پلیس فتای یکی از شهرستان‌های کشور در تاریخ ۱۸ آبان ماه مسدود شده است و تا به امروز علی رغم پیگیری‌های مستمر، حساب این مجموعه همچنان مسدود باقی مانده است.

به گزارش دیجیاتو، مایکت اعلام کرد که به همین دلیل هنوز نتوانسته حساب آبان ماه خود را با توسعه دهندگان تسویه حساب نماید و علت این موضوع را مسدود سازی حساب مایکت اعلام نموده و دلیل آن را چنین شرح داده است:

«خرید درون برنامه ای به مبلغ ۵۷۵ هزار تومان در تاریخ ۱۳ فروردین ۹۸ در مایکت انجام شده است. در ۱۸ تیر ماه ۹۸ پلیس فتا از این شرکت در خصوص این خرید درون برنامه ای استعلام کرده است؛ زیرا دارنده کارت مدعی است اطلاعات کارت بانکی وی افشا شده است و تراکنش بانکی انجام شده، دزدی از کارت وی بوده است. در ۴ ماه پس از این استعلام، هیچ درخواست دیگری مرتبط با این پرونده به مایکت نیامده است، اما ناگهان در تاریخ ۱۸ آبان ۹۸ از طریق بانک خود مطلع شدیم که به دستور پلیس فتا حساب های این شرکت مسدود شده است. مسدود شدن حساب ها بدون اطلاع یا اخطار قبلی به این شرکت، و علیرغم انجام شدن این خرید در فروردین ۹۸ و تصفیه حساب با توسعه دهنده در همان زمان، بوده است.»

حساب چند صد میلیون تومانی مایکت به خاطر شکایت یک ماجرای فیشینگ که مایکت هیچ نقشی در آن نداشته، باعث شده که این شرکت نتواند درست و به موقع با توسعه دهندگان تسویه حساب نماید. مایکت علی رغم اینکه مبلغ ۵۷۵ هزار تومان شاکی را از حساب شخصی یکی از افراد مجموعه واریز کرده (با وجود اینکه همچنان حکم قضایی نهایی صادر نشده) همچنان نمی‌تواند به حساب بانکی خود دسترسی داشته باشد.

مایکت اعلام کرده که تا رفع این بحران سعی در دریافت یک وام بانکی برای پرداخت مبالغ جا مانده توسعه‌دهندگان است:

«ما در حال دریافت وام بانکی برای انجام تسویه حساب توسعه دهندگان خود هستیم؛ زیرا معتقدیم که اعتماد توسعه دهندگان به مایکت، یکی از مهم ترین داشته های ماست. لذا علیرغم تمام این مشکلات، تصفیه آبان‌ماه را حداکثر تا تاریخ ۹ آذر ۹۸ با توسعه دهندگان خود انجام خواهیم داد. باز هم از تمامی توسعه دهندگان مایکت بابت تاخیر پیش آمده عذر خواهی می‌کنیم.»

نظرات ۶
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.