سهم آموزشگاه های رانندگی در وقوع تصادف مشخص می‌شود

سهم آموزشگاه های رانندگی در وقوع تصادف مشخص می‌شود

در دنیای مدرن امروزی، با پیچیده تر شدن قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، به خصوص در شهرهای بزرگ، رانندگی کار آسانی نیست. علم، تجربه، تخصص و البته تمرین، نیازمندی های تبدیل شدن به یک راننده خوب و حرفه ای هستند. در این میان آموزشگاه های رانندگی ، نقش بسزایی در آموزش هنرجویان خواهند داشت.

رییس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از ابلاغیه جدید پلیس راهور برای بررسی و مشخص کردن سهم آموزشگاه‌های رانندگی در وقوع حوادث رانندگی سنگین خبر داد.

سرهنگ احمد کرمی اسد، در این‌باره گفت:‌ «اقدامات جدیدی در مورد آموزشگاه‌های رانندگی در دستور کار قرار داده‌ایم، از جمله اینکه جلسات ماهیانه و منظمی میان روسای پلس راهور با مدیران آموزشگاه‌ها برگزار می‌شود و در جریان آن نکات و موارد مورد نیاز به مدیران آموزشگاه‌ها اعلام خواهد شد.»

مربی رانندگی شخصی است آموزش دیده و ماهر در امر تعلیم رانندگی که فنون، قوانین و مقررات و اصول ایمنی مربوط به رانندگی صحیح را برای کسب مهارتهای لازم به هنرآموز آموزش می‌دهد. مربی رانندگی به افراد می آموزد که چگونه ایمن رانندگی کنند. همچنین مهارت های لازم برای گذراندن موفق آزمون رانندگی را نیز به آنها آموزش می دهد.

آموزشگاه رانندگی

وی با اشاره به اجرای یک طرح جدید دیگر نیز گفت:‌ «در راستای مسئولیت پذیرتر کردن مدیران، مربیان و متولی آزمون‌ها در آموزشگاه‌های رانندگی، ابلاغیه‌ای را طی چند روز گذشته به تمام استان‌ها فرستاده و از آنان خواستیم که با استفاده از اطلاعات و آمارهای مربوط به تصادفات رانندگی، در تصادفات سنگین که منجر به فوتی یا جرح شدید شده باشند، بررسی شود که راننده متخلف در کدام آموزشگاه رانندگی آموزش دیده است.»

کرمی اسد ادامه داد:‌ «با انجام این بررسی‌ها اگر مشخص شود که در آموزش این رانندگان بی‌توجهی یا کوتاهی صورت گرفته و آنان به درستی آموزش ندیده باشند، برابر تبصره 3 ماده 14 رسیدگی به تخلفات رانندگی، سهم آموزشگاه رانندگی در وقوع تصادف نیز مشخص می‌شود.»

رییس مرکز صدور گواهینامه پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا در مورد اینکه آیا این اقدام اجرایی شده یا خیر نیز گفت:‌ «همانطور که گفتم این طرح چند روز پیش به سراسر کشور ابلاغ شده است.»

دیجیاتو: مشخص نیست معیارهای مربوط به سهم یابی آموزشگاه های رانندگی چه خواهد بود، اما پرسش مهم تر آن است که آیا پلیس می تواند سهم خودروهای ناامن و جاده های غیر استاندارد را نیز در وقوع تصادفات رانندگی تعیین و نسبت به اخذ برخورد با خودروسازان و وزارت راه اقدام نماید؟

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.