پوشش سراسری شبکه 5G اپراتور T-Mobile در آمریکا راه اندازی شد

پوشش سراسری شبکه 5G اپراتور T-Mobile در آمریکا راه اندازی شد

اپراتور T-Mobile به فاصله کوتاهی از انتشار خبر هک شدنش، از ارائه اینترنت ۵G در سراسر ایالات متحده خبر داد. البته این اپراتور در حال حاضر اینترنت کم سرعت ۵G را به مشتریان ارائه می کند.

ماه گذشته میلادی، اپراتور T-Mobile قول داد در صورتی که ادغامش با اپراتور Sprint با موفقیت انجام شود، در تاریخ ۶ دسامبر (۱۵ آذر) ۵ هزار شهر آمریکا را تحت پوشش شبکه ۵G قرار می دهد. این قرارداد هنوز نهایی نشده ولی امروز (۱۲ آذر) و سه روز قبل از زمانبندی، مدیران اپراتور T-Mobile از پوشش سراسری شبکه ۵G در آمریکا خبر دادند.

اپراتور T-Mobile اینترنت 5G را در سراسر آمریکا ارائه کرد

البته این اپراتور در حال حاضر اینترنت ۵G را در باند کم سرعت ۶۰۰ مگاهرتز ارائه می کند که به اندازه اینترنت ۵G اپراتورهای دیگر ایالات متحده (همانند اسپرینت و ورایزن) پرسرعت نیست ولی برد بهتری داشته و مشکلاتی از قبیل عبور نکردن از دیوار را ندارد.

اپراتور T-Mobile حدوداً ۲۵۸۹۹۸۸ کیلومتر مربع و ۲۰۰ میلیون نفر را تحت پوشش شبکه ۵G قرار داده و می گوید در آینده کاربران بیشتری را پوشش خواهد داد. این اپراتور اضافه می کند که هزینه اینترنت ۵G مشابه اینترنت LTE است.

اگر اپراتورهای T-Mobile و اسپرینت در یکدیگر ادغام شوند، اپراتور T-Mobile می تواند طیف ۲.۵ گیگاهرتزی اپراتور اسپرینت را به شبکه ۵G خود اضافه کند که افزایش سرعت اینترنت و همچنین برد بیشتر را در پی خواهد داشت. اپراتور اسپرینت در یک نشست خبری در این رابطه گفت:

«اگر ادغام با اپراتور اسپرینت با موفقیت انجام شود، اپراتور T-Mobile می تواند با بهره مندی از زیر ساخت های ما اینترنت پرسرعت ۵G را برای همگان به ارمغان بیاورد.»

البته لازم به توضیح نیست که برای بهره مندی از اینترنت ۵G به گوشی ۵G نیاز است. اپراتور T-Mobile در همین رابطه از امروز گوشی وان پلاس ۷T پرو ۵G مک لارن و سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ پلاس ۵G را برای پیش فروش قرار داده و آنها را از تاریخ ۶ دسامبر (سه روز دیگر) برای فروش قرار می دهد. این اپراتور قرار است سال آینده میلادی ۱۵ گوشی ۵G ارائه کند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato