۳۰۰۰ تعرض جنسی در یک سال؛ امنیت سفرهای اوبر در سال ۲۰۱۸ چقدر بوده است؟

روز گذشته اوبر نخستین گزارش شفاف سازی خود پیرامون امنیت سفرهایش را منتشر کرد و در آن به ارائه جزئیات پیرامون تعرض های جنسی، قتل و سوانح مرگباری پرداخت که به واسطه خدمات آن رقم خورده اند.

اوبر در گزارش خود اعلام کرده که ۳۰۴۵ مورد گزارش تعرض جنسی را طی یک سال اخیر از سوی مشتریان خود در آمریکا دریافت کرده است. علاوه بر این اشاره شده که در بازه یاد شده ۹ مورد قتل نیز در فرایند ارائه خدمات آن رخ داده و ۵۸ تن نیز در سراسر آمریکا به واسطه سفرهایی که با تاکسی های اینترنتی آن انجام گرفته، به کام مرگ کشیده شده اند.

البته اشاره کنیم که تعداد این حوادث تنها کسری از کل خدمات ارائه شده توسط تاکسی اینترنتی اوبر بوده؛ ۰.۰۰۰۲ درصد از ۱.۳ میلیارد سفری که سال گذشته با استفاده از تاکسی های اوبر انجام شده است.

سال گذشته ۱.۳ میلیارد سفر از طریق تاکسی های اوبر در آمریکا صورت گرفته است

برای آنکه به درک بهتری از میزان امنیت سفرهای اوبر دست پیدا کنید شاید ذکر آمار و ارقام مربوط به جرائم در آمریکا بد نباشد. اداره پلیس نیویورک که در واقع آمار مربوط به جرائم جنسی و تجاوز در سیستم حمل و نقل عمومی این شهر را در اختیار دارد خبر داده که در سال ۲۰۱۸ میلادی ۵۳۳ گزارش در این بازه را دریافت کرده است.

اما جالب اینکه حتی یکی از مدیران ارشد اوبر نیز هضم این این ارقام را دشوار توصیف کرده است.

اوبر

تونی وست مدیر ارشد حقوقی اوبر در این باره گفت:

ارقام اعلام شده تکان دهنده و هضم شان دشوار است. این گزارش نشان می دهد که اوبر بازتابی از جامعه ایست که به آن خدمت رسانی میکند.

امنیت همواره پاشنه آشیل شرکت های تاکسی اینترنتی بوده؛ شرکت هایی که به شمار زیادی از مردم خدمت رسانی می کنند. اوبر هم که بزرگترین تاکسی اینترنتی دنیاست حالا تصمیم گرفته در رابطه با موارد تعرض جنسی، قتل و تصادف های مرگباری که به واسطه خدماتش رقم می خورند با مشتریانش روراست باشد و در این رابطه شفاف سازی کند.

در واکنش به این اتفاقات اوبر تصمیم گرفت که امکانات و تدابیر امنیتی خود را افزایش دهد. این شرکت با ارائه نوعی تکنولوژی خودکار که به صورت مستمر سوابق رانندگی راننده ها و سوء پیشینه آنها را بررسی میکند تا حدودی در بالا بردن امنیت سفرهایش موفق عمل کرد. از سال ۲۰۱۸ نیز اوبر بیش از ۴۰ هزار راننده را در آمریکا با تکیه بر اطلاعات ارائه شده توسط این سیستم خودکار اخراج کرد.

سال گذشته ۴۰ هزار راننده اوبر در آمریکا به خاطر ملاحظات امنیتی اخراج شدند

روز گذشته و بعد از انتشار این گزارش، الکساندرا لامانا سخنگوی لیفت (رقیب اوبر) نیز از انتشار گزارش مشابه در روزهای آتی خبر داد:

لیفت متعهد است که گزارش شفاف سازی امنیتی خود را منتشر کند و در تلاش است تا رانندگانی که بررسی های اولیه را با موفقیت پشت سر نمی گذارند یا پیشینه خوبی نداشته اند را غیرفعال نماید و اطلاعات مربوط به تعداد آنها را با مخاطبانش به اشتراک بگذارد.

مطالب مرتبط

رونمایی اوبر و ویمو از فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای بهبود سیستم‌های خودران

«اوبر» و «ویمو» (Waymo) در کنفرانس بینایی کامپیوتر و تشخیص الگو (CVPR 2020)، آخرین تحقیقات خود در زمینه بهبود ضریب اطمینان و امنیت سیستم‌های خودران اتومبیل‌ها را نمایش دادند.در این کنفرانس «Drago Anguelov»، محقق ارشد شرکت ویمو جزئیات فناوری ViDAR را تشریح کرد. این فناوری که با همکاری آزمایشگاه هوش مصنوعی گوگل به نام «گوگل... ادامه مطلب

محققان از تبعیض نژادی در الگوریتم‌های قیمت‌گذاری اوبر و لیفت خبر می‌دهند

تحقیق دانشگاه «جرج واشنگتن» نشان می‌دهد که در الگوریتم‌های قیمت‌گذاری استارتاپ‌های حمل و نقل مانند اوبر و لیفت تعصبات اجتماعی نقش دارند.در این تحقیق معیارهای مختلف مورد استفاده توسط مدل‌های قیمت‌گذاری این استارتاپ‌ها مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. این اولین باری نیست که این الگوریتم‌ها مورد انتقاد قرار می‌گیرد. در سال ۲۰۱۵ دانشگاه «پرینستون»... ادامه مطلب

رونمایی از تاکسی هوایی Alia با طراحی شبیه بال پرندگان

استارتاپ تاکسی هوایی «BETA Technologies» اخیرا از هواپیمای جدید خود با نام «Alia» رونمایی کرده که طراحی منحصر به فردی دارد.«کایل کلارک»، موسس این استارتاپ اعلام کرده Alia با الهام از «پرستوی دریایی شمالگان» که طولانی‌ترین مهاجرت سالانه را انجام می‌دهد، طراحی و پیکربندی شده است. این هواپیما از دم دوقلو با پشتیبانی توسط خرپاهای... ادامه مطلب

هوش مصنوعی اوبر حرکات خودروها و عابران را پیش‌بینی می‌کند

هوش مصنوعی اوبر با پیش بینی حرکات خودروها، عابران پیاده و دوچرخه سواران، احتمال وقوع تصادف را کاهش می‌دهد.محققان اوبر از سیستمی به نام «MultiNet» رونمایی کرده اند که بر اساس داد‌ه‌های حسگر لیدار خودرو، احتمال حرکت اشیاء را پیش بینی می‌کند. MultiNet بر خلاف سامانه‌های مشابه از مدلی استفاده می‌کند که به صوت مرتب پتانسیل... ادامه مطلب

نابودی هزاران دوچرخه الکتریکی سالم توسط اوبر خشم کاربران را برانگیخت

اوبر پس از فروش بخش «Jump» خود به استارتاپ حمل و نقل «Lime» در اوایل ماه جاری میلادی، هزاران دوچرخه و اسکوتر برقی به ارزش میلیون‌ها دلار را به مراکز اسقاط فرستاد.اوبر اعلام کرده در طی توافقی که با Lime انجام داده، مدل‌های قدیمی که موردنیاز این استارتاپ نیستند را بازیافت می‌کند. این استارتاپ به... ادامه مطلب

دفتر مرکزی اوبر در محاصره راننده‌های خشمگین: دریافت دستمزد ثابت و مزایا حق ما است

رانندگان اوبر امروز در مقابل ساختمان مرکزی این کمپانی در سانفرانسیسکو ماشین‌های خود را پارک کرده و اعتراضات خود مبنی بر سیاست‌های نادرست این کمپانی در قبال رانندگان را اعلام کردند. آن‌ها خواهان پایان استخدام‌های قراردادی هستند و انتظار دارند همانند باقی کارمندان کالیفرنیا حقوق ثابت و مزایای پزشکی دریافت کنند.اوبر و لیفت رانندگان خود... ادامه مطلب

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟