ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

زبان طراحی فلوئنت مایکروسافت
نرم افزار و اپلیکیشن

زبان طراحی فلوئنت مایکروسافت به نسخه موبایل اپ های آفیس می آید

روز گذشته مایکروسافت از به روز رسانی اپ های آفیس خود برای دستگاه های موبایل خبر داد که با پنج اپلیکیشن اصلی آن یعنی ورد، اکسل، پاورپوینت، وان درایو و اوت لوک آغاز می شود. ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۱۵ آذر ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۰

روز گذشته مایکروسافت از به روز رسانی اپ های آفیس خود برای دستگاه های موبایل خبر داد که با پنج اپلیکیشن اصلی آن یعنی ورد، اکسل، پاورپوینت، وان درایو و اوت لوک آغاز می شود. نسخه های جدیدی از Teams، Yammer و Planner هم در دراهند و اینها را میتوان تازه ترین گام های مایکروسافت در راستای فراگیرتر نمودن زبان طراحی فلوئنت روی دستگاه های موبایل دانست.

اپ های جدید قرار است که با سرعت دادن به آنچه مایکروسافت ریز وظایف خوانده، بهره وری را بهبود دهند (منظور از ریز وظایف یا microtasks کارهای کوچکی است که کاربران به سرعت و در چارچوب کاری بزرگ تر انجام می دهند). تحقیقات مایکروسافت نشان می دهد که مردم با آنکه ساعت ها از زمان روزانه خود را صرف کار با تلفن های همراهشان می کنند به طور متوسط در هر بار بین ۲۰ تا ۳۰ ثانیه برای این کار زمان می گذارند و به همین خاطر است که مایکروسافت تصور می کند با سرعت دادن به این ریز وظایف می تواند کاری سودمند انجام دهد. از جمله امکانات جدید اضافه شده به این اپلیکیشن ها هم میتوان به قابلیت اسکن اسناد و تبدیل کردن آنها به متن اشاره نمود که با هدف افزایش بهره وری صورت خواهد گرفت.

مایکروسافت در واقع تلاش دارد که به لطف این اپ های جدید زبان طراحی فلوئنت را به شکلی پایدار به کاربرانش ارائه کند که روی تمامی گجت هایش هم قابل دسترسی باشد. این شرکت همچنین تیمی متشکل از ۴۰ نفر از نیروهای متخصص خود را به ایجاد تولکیت های مورد نیاز برای تمامی تیم هایش اختصاص داده تا با استفاده از آنها تجربیاتی با حس آشنا و یکسان را بسازند.

این تیم قرار است که به مرور زمان زبان طراحی فلوئنت را به روز رسانی و رفع ایراد نماید و با هر به روز رسانی کلیه اپ هایی که با استفاده از آنها ساخته شده باشند به صورت خودکار مطابق با آنها تغییر می یابند.

علاوه بر تیم خود مایکروسافت که از المان های زبان طراحی فلوئنت استفاده خواهند کرد، دیگر توسعه دهندگان نیز می توانند کار خود را با تولکیت Fluent که نخستین بار در کنفرانس بیلد رونمایی شد آغاز نمایند. از آن زمان بسیاری مکانیزم های کنترلی دیگر به Fluent اضافه شد که انتظار می رود توسعه دهندگان را در ایجاد تجربیات منسجم تر براساس این زبان طراحی یاری کند.

مایکروسافت اعلام کرده که تازه کار برای افزایش بهره وری اپ های موبایل را آغاز کرده و انتظار می رود که به زودی تجربیات و طرح های مبتنی بر واقعیت افزوده در این دستگاه ها بیشتر شود. غول ردموندی همچنین وعده داده که سهولت استفاده کاربران را هم در زبان طراحی فلوئنت خود بهبود خواهد داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • reza_zarchi
    reza_zarchi | ۱۶ آذر ۱۳۹۸

    با وجود استقلال در زبان طراحی مایکروسافت، ولی ردپایی از متریال دیزاین در نسخه اندروید اپ‌هاش وجود داره

مطالب پیشنهادی