همه چیز درباره آیفون 13
سلفی بوریس جانسون با گوشی پی 20 پرو پس از موضع گیری او در قبال هواوی

سلفی بوریس جانسون با گوشی پی 20 پرو پس از موضع گیری او در قبال هواوی

یک روز بعد از آنکه بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد از مواضع آمریکا در قبال هواوی پیروی می کند و این شرکت را از زیرساخت های مخابراتی خود حذف می کند، تصویری از وی در فضای مجازی منتشر شد که جنجال زیادی را به پا کرد: سلفی با مجریان یک برنامه تلویزیونی با استفاده از یک گوشی هواوی!

جانسون که در برنامه تلویزیونی This Morning حضور یافته بود تا در مورد انتخابات پیش روی بریتانیا و خروج این کشور از اتحادیه اروپا صحبت کند در پایان برنامه کنار مجریان آن ایستاد و با استفاده از گوشی هواوی پی ۲۰ پرو خود یک تصویر سلفی را به رسم یادگار گرفت و سپس آن را در صفحه اینستاگرامش با مخاطبان خود به اشتراک گذاشت.

بوریس جانسون

Holly Willoughby مجری برنامه در این باره گفته است:

بلافاصله بعد از اتمام برنامه زنده جانسون گوشی خود را از جیبش در آورد تا با هم سلفی بگیریم.

البته بعد از این اتفاق یکی از نمایندگان نخست وزیر این امر را که گوشی به جانسون تعلق داشته تکذیب کرد.

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم این اتفاق یک روز پس از آن رخ داد که جانسون در نشست ناتو اعلام کرد موضعی مشترک با آمریکا را در قبال هواوی اتخاذ خواهد کرد و این شرکت را در قراردادهای توسعه زیر ساخت ۵G در کشورش حذف می کند.

جانسون اعلام کرده هواوی را از قراردادهای توسعه زیرساخت ۵G در بریتانیا کنار می گذارد

گفته می شود مقامات آمریکایی به بریتانیا و دیگر هم پیمانان خود هشدار داده بودند که اگر از آن پیروی نکنند توافقاتی که با این کشورها برای اشتراک گذاری اطلاعات جاسوسی به امضا رسانده را مورد بازنگری قرار می دهد.

در دو سال اخیر آمریکا موضعی سفت و سخت را در رابطه با این غول تکنولوژی چینی اتخاذ کرده و از نگرانی هایش در رابطه با نقض امنیت ملی خود سخن به میان آورده است. در همین رابطه آمریکا ممنوعیت هایی را برای فعالیت هواوی در عرصه تجهیزات مخابراتی و همچنین فروش گوشی های تولیدی اش در آمریکا اعمال کرده و حتی تلاش نموده مدیر مالی این شرکت را به خاطر دور زدن تحریم ها علیه کشورمان از کانادا به پای میز محاکمه در خاک خود بکشاند.

با این حال اما کشورهای اروپایی و کانادا بسیار در قبال هواوی محتاط عمل کرده اند و گوشی های تولیدی این شرکت همچنان در سراسر اروپا از جمله انگلستان به فروش می رسند. گفتنی است تصمیم گیری نهایی در رابطه با هواوی به ۱۲ دسامبر امسال و روشن شدن نتیجه انتخابات در انگلستان موکول شده است.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato