ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

اولین تاکسی اینترنتی ایران در ۵ سالگی: اسنپ یک میلیارد سفر را پشت سر گذاشت

اسنپ که به تازگی پنجمین سال فعالیت خود را جشن گرفته، آمارهای جدیدی را منتشر کرده که رشد این کسب‌وکار اینترنتی در ۵ سال اخیر را حکایت می‌کنند؛ رشدی که حاکی از انجام یک میلیارد ...

امیر مستکین
نوشته شده توسط امیر مستکین | ۲۶ آذر ۱۳۹۸ | ۱۲:۴۰

اسنپ که به تازگی پنجمین سال فعالیت خود را جشن گرفته، آمارهای جدیدی را منتشر کرده که رشد این کسب‌وکار اینترنتی در ۵ سال اخیر را حکایت می‌کنند؛ رشدی که حاکی از انجام یک میلیارد سفر و ثبت نام ۲ میلیون راننده در گذر ۵ سال است.

یک میلیارد سفر؛ ۲ میلیون راننده

اسنپ در گزارشی که برای رسانه‌ها ارسال کرده خبر می‌دهد که اکنون از طریق این پلتفرم یک میلیارد سفر انجام شده است: «روزهای اول همه چیز مبهم بود؛ قدم‌ها آهسته برداشته می‌شد و فضا پر از ابهام بود. تا اینکه اولین سفرهای آزمایشی به خوبی انجام شد. حالا دیگر ماجرای راه‌اندازی تاکسی اینترنتی در ایران از رویا فاصله گرفته و تبدیل به یک احتمال شده بود؛ احتمالی که البته بیشتر بعید بود تا قریب. هنوز مشخص نبود که مردم از تاکسی‌های اینترنتی استقبال می‌کنند یا نه. شاید باورش سخت باشد اما از آن روزها فقط ۵سال می‌گذرد و فاصله صفر تا یک میلیارد تنها در ۵ سال طی شده است. اسنپ در این ۵ سال یک میلیارد سفر داشته است.»

آمار مهم دیگری که در گزارش اسنپ به چشم می‌خورد، ثبت نام ۲ میلیون راننده در این تاکسی اینترنتی است. این گزارش حکایت از آن دارد که اسنپ با ۱۰ راننده کارش را آغاز کرده و امروز در ۵ سالگی، ۲ میلیون راننده در این پلتفرم ثبت نام کرده‌اند و ۷۰۰ هزار راننده نیز به شکل فعال در آن حضور دارند.

اسنپ می‌گوید که پرسفرترین راننده‌اش، با ۲۵ هزار و ۲۱۲ سفر، رکورد بیشترین تعداد سفر را ازآن خود کرده است: «این تعداد سفر را اگر تقسیم بر تعداد روزهای ۵ سال کنیم، عدد به‌دست‌آمده شگفت‌انگیز خواهد بود. بر اساس ضرب و تقسیم ما، این راننده در طول ۵سال گذشته به طور میانگین ۱۳ سفر در هر روز انجام داده است.»

۳۰ میلیون مسافر

اسنپ می‌گوید اکنون در ۵ سالگی ۳۰ میلیون مسافر دارد؛ عددی که در مقایسه با سال گذشته رشدی ۵۰ درصدی داشته است.

از سوی دیگر به گفته اسنپ، مسافری که بیشترین سفر را داشته شخصی بوده که تاکنون ۴ هزار و ۲۲۵ سفر با اسنپ داشته است. روابط عمومی اسنپ در همین رابطه می‌گوید: «سال گذشته آذرماه، یک معلم موسیقی به عنوان پُرسفرترین مسافر اسنپ معرفی شد. این مسافر ۲هزار و ۶۵۶سفر با اسنپ انجام داده بود. جالب اینکه در عرض یکسال این آمار تقریبا ۲برابر شده است.»

بر اساس آماری که اسنپ منتشر کرده، کاربران این تاکسی اینترنتی در مجموع ۳۶۵ میلیون و ۹۰۵ هزار و ۱۲۴ ساعت را در این تاکسی آنلاین سپری کرده‌اند. به بیان دیگر در مجموع ۴۱ هزار و ۷۷۰ سال در اسنپ سپری شده است.

همچنین در این ۵ سال، ۸ میلیارد و ۲۴۶ میلیون و ۴۲ هزار و ۷۵۰ کیلومتر با اسنپ طی شده است: «این رقم معادل بیش از ۱۰هزار و ۶۰۰ بار رفت‌وبرگشت به کره ماه است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی