ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سرقت قطعات معیوب از خطوط مونتاژ آیفون برای فاکسکان دردسرساز شد

تهیه قطعات اصل آیفون حتی اگر کسب و کارتان تعمیر این گوشی ها باشد بسیار دشوار است اما اگر در کارخانجات مونتاژ اپل کار کنید شرایط کمی فرق خواهد کرد. فاکسکان، همان شرکتی که بخش ...

Maryam Mousavi
نوشته شده توسط Maryam Mousavi | ۲۹ آذر ۱۳۹۸ | ۱۴:۳۰

تهیه قطعات اصل آیفون حتی اگر کسب و کارتان تعمیر این گوشی ها باشد بسیار دشوار است اما اگر در کارخانجات مونتاژ اپل کار کنید شرایط کمی فرق خواهد کرد. فاکسکان، همان شرکتی که بخش عمده آیفون های اپل را مونتاژ می کند بالغ بر یک میلیون کارمند دارد و به نظر می رسد که به دنبال راهی است تا آنها را به خاطر کسب غیرقانونی مال پای میز محاکمه بکشاند.

نشریه تایوان نیوز گزارش داده که بعد از مطرح شدن ادعاهای مختلف در رابطه با توزیع غیرقانونی قطعات آیفون توسط برخی مدیران فاکسکان این شرکت بازرسی های داخلی گسترده ای را به راه انداخته تا عاملین دزدی قطعه از خطوط مونتاژ آیفون را شناسایی و دستگیر کند.

گفته می شود این افراد قطعات معیوب آیفون در خطوط مونتاژ فاکسکان را جمع آوردی کرده و آنها را به شرکت دیگری فروخته اند که از این قطعات در گوشی های دیگری استفاده نموده و با کمک یکی از تجار تایوانی به کاربران می فروخته است. قطعات معیوب در خطوط مونتاژ اپل به طور مرسوم باید معدوم شوند که این کار آمارگیری دقیق از قطعات را دشوار می کند. در هر حال گفته می شود سود حاصل از فروش این قطعات بالغ بر ۴۳ میلیون دلار بوده است.

همچنین گزارشات دیگری که با استناد بر ایمیل یک فرد آگاه در نشریات محلی تایوان منتشر شده اند ابعاد دیگری از این کلاهبرداری را فاش کرده اند. براساس این ایمیل مقیاس کلاهبرداری کارکنار فاکسکان به قدری بزرگ بوده که بالغ بر سه میلیارد دلار به اپل خسارت زده است. این ایمیل مستقیما برای تیم کوک ارسال شده و بعد برای تیم بازرسی شرکت مورد بحث که حالا وارد عمل شده ارسال گردیده است.

گفته می شود این کلاهبرداری سه میلیارد دلار به اپل خسارت زده است

البته ناگفته نماند که اپل موضوعاتی مانند این را بسیار جدی می گیرد. در کنار خسارت های مالی ناشی از این فعالیت ها وجود آیفون با قطعات معیوب در بازار می تواند به وجهه و برند اپل آسیب بزند که در حال حاضر بزرگ ترین دارایی شرکت تحت مدیریت کوک محسوب می شود.

اگر بعد از این بررسی ها مشخص شود که قطعات آیفون به صورت گسترده به خارج از خطوط این شرکت راه پیدا کرده اند فاکسکان با پیامدهای گسترده ای روبرو می شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی