روایت مشاور شهرداری تهران از تاثیر خودروهای داخلی بر آلودگی هوا

وضعیت آلودگی این روزهای تهران و سایر کلان شهرهای کشور باعث شده تا گمانه زنی های فراوانی در رابطه با علل این وضعیت در مقایسه با سال گذشته مطرح شود. در واقع پاکی نسبی هوا در سال گذشته و تعداد اندک روزهای آلوده در مقایسه با شرایط زمستان امسال باعث تعجب است، اما تاکنون ریشه این مشکل به شکل دقیق اعلام نشده است.

براساس برخی از آمار و ارقام، عمده آلودگی مربوط به شاخص PM 2.5 می شود که در واقع به ذرات نسوخته بسیار کوچک با ابعاد 2.5 میکرون مربوط است. براساس مطالعات قبلی، این ذرات عمدتا توسط خودروهای دیزلی اعم از کامیون ها و اتوبوس های گازوییلی منتشر می شود.

با این وجود برخی از اطلاعات دیگر از سهم 37 درصدی خودروهای شخصی در آلایندگی هوا حکایت می کند و از آنجا که تقریبا تمامی خودروهای شخصی در کشور از نوع بنزین سوز هستند، می توان حدس زد که این دو منشا اطلاعاتی تا حدی با یکدیگر مغایرت دارند.

آلودگی هوا

در چنین شرایطی اما علی پیرحسین لو، از مشاورین حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در قالب یک رشته توییت از شرایط وخیم آلایندگی خودروهای صفر کیلومتر خبر داده است.

به گفته پیرحسین لو، «تنها در حدود 40 درصد از خودروهای صفر کیلومتر ساخت داخل می توانند در اولین مراجعه خود به مراکز معاینه فنی، استاندارد های آلایندگی را رعایت کنند، 20 درصد از خودروهای صفر کیلومتر نیازمند تنظیم موتور و مراجعه مجدد هستند و در حدود 40 درصد نیز به کلی نمی توانند شرایط معاینه فنی برتر را رعایت نمایند.»

پیرحسین لو اقدامات شهداری و ستاد معاینه فنی در راستای کاهش آلودگی هوا را تا حدی موثر می داند اما بر این باور است که لابی خودروسازان مانع از اجباری شدن قانون معاینه فنی برای خودروهایی با عمر کمتر از 5 سال شده است.

چرا که این طرح یکبار به مجلس ارائه شده و در نهایت با لابی گسترده خودروسازان از اجرای نهایی باز مانده است.

عدم سخت گیری در تردد کامیون ها و موتورسیکلت های آلاینده و عدم اجرای صحیح قانون هوای پاک توسط وزارت صمت، از جمله دیگر مواردی است که به گفته پیرحسین لو، از ناهماهنگی و تضاد منافع گروه های خاص حکایت دارد.

ورود 400تن آلاینده ناکس اضافی در هوا

در همین رابطه بهزاد اشجعی دبیر کمیته فنی صدور گواهینامه‌های زیست‌محیطی سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با  فارس در این‌باره تاکید داشت که بر اساس مطالعات منشا‌یابی آلودگی شهر تهران 35 درصد ذرات معلق تهران ناشی از خودرو و موتورسیکلت‌های بنزینی است، اما آلایندگی ذرات معلق سال به سال رو به بهبود است،آنچه در میان آلاینده‌ها در حال افزایش است، مربوط به آلاینده ازن است که در واقع عامل اصلی بروز آن هیدروکربن ناشی از خودروهای بنزینی هستند.

بنابراین به مرور زمان آلایندگی از سمت خودروهای دیزلی به سمت خودروهای بنزینی در حال حرکت است و می‌توان نتیجه گرفت بحث خودروهای بنزینی هر سال جدی‌تر خواهد شد.

اشجعی تاکید کرد که تعویق یک ساله ارتقای استاندارد خودروهای بنزینی از یورو 4 به یورو 5 باعث ورود 400تن آلاینده ناکس اضافی در هوا شده است.

مطالب مرتبط

اخبار سهمیه بندی بنزین: سرنوشت نامعلوم سهمیه بنزین نوروزی

در بامداد جمعه مورخ 24 آبان ماه سرانجام قیمت جدید بنزین به شکل رسمی اعلام شد و قیمت بنزین معمولی از 1000 تومان به 1500 تومان افزایش یافت و سهمیه 60 لیتری ماهانه در اختیار دارندگان کارت سوخت قرار گرفت. قیمت بنزین آزاد پس از اتمام سهمیه، 3000 تومان محاسبه می شود. بنزین سوپر نیز... ادامه مطلب

اخبار آزادراه تهران شمال؛ افتتاح قطعه 2 تا سال 1400

در این مطلب می‌توانید کلیه خبرها و تغییر و تحولات مربوط به افتتاح و بهره برداری از اتوبان تهران- شمال را مشاهده فرمایید. فرماندار ویژه شهرستان کرج به تازگی در مصاحبه با خبرگزاری ها عنوان کرد که آزادراه تهران شمال که امید می رود هرچه سریعتر افتتاح شود، در حدود ۶۵ کیلومتر کاهش مسیر به... ادامه مطلب

اجرای مجدد طرح ترافیک تا از 17 خرداد 1399 + ساعات طرح ترافیک

در پی شیوع ویروس کرونا در ایران، حفظ بهداشت فردی و توصیه برای پرهیز از حضور در امکان عمومی و شلوغ باعث شده تا برخلاف همیشه کارشناسان استفاده از خودروهای شخصی به جای خودروهای حمل و نقل عمومی و مترو را توصیه کنند، حالا مسئولان شهری نیز تصمیم گرفته اند تا در همین راستا ساعات... ادامه مطلب

اطلاعات مربوط به کارت سوخت: روش صحیح خارج کردن کارت سوخت از پمپ بنزین، پس از سوخت‌گیری

در این مطلب می توانید کلیه اخبار و اطلاعات مربوط به پروسه صدور، توزیع و استفاده از کارت سوخت را مطالعه بفرمایید. پس از ماهها کشمکش، سرانجام استفاده از کارت سوخت اجباری و به خودروها سهمیه سوخت ماهیانه داده شد. بنابراین باید از کارت سوخت شخصی در پمپ بنزین ها استفاده شود و با صدور... ادامه مطلب

ممنوعیت تبادل پول نقد در پمپ بنزین ها به دلیل شیوع کرونا ویروس

براساس برآورد های انجام شده، پمپ بنزین ها یکی از خطرناک ترین نقاط در خصوص ابتلا به کرونا ویروس محسوب می شوند و طی روزهای اخیر نیز در راستای کاهش ریسک پمپ بنزین ها، تمهیداتی نظیر اضافه کردن دستکش های پلاستیکی یا الزام به سوخت گیری توسط متصدیان جایگاه در نظر گرفته شده است.در تازه... ادامه مطلب

روش صحیح بنزین زدن برای پیشگیری از شیوع کرونا

یکی از مناطق پر خطر برای ابتلا به ویروس کرونا، پمپ بنزین‌ها هستند؛ چرا که روزانه افراد زیادی در آن جا حضور یافته و با سطوح مختلف تماس پیدا می‌کنند. در صورت مراجعه به جایگاه های سوخت برای بنزین زدن به نکات زیر توجه کنید. در صورت نیاز، اگر با قصد گرفتن سوخت از منزل... ادامه مطلب

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟