سال گذشته شرکت ال جی در جریان نمایشگاه CES از تلویزیون اولد سری سیگنچر خود رونمایی کرد: یک تلویزیون ۶۵ اینچی رولی که از پایه آلومینیومی برس خورده خود خارج می شد. در CES 2020 ال جی قصد دارد از تازه ترین نسخه این محصول رونمایی کند؛ یک تلویزیون ۶۵ اینچی رولی UHD OLED که از سقف بیرون می آید. شرکت سازنده گفته با این طراحی میتوانید هر زمان که خواستید نمایشگر را به پایین بکشید و استفاده کنید و هر زمان که به آن نیازی نداشتید جمع کنید تا بهترین بهره را از فضای خانگی خود ببرید.

اما این تغییر کوچک چندان هم برای ال جی ساده نبوده. Tim Alessi مدیر توسعه محصول این شرکت سال پیش به وبسایت CNET گفت:

اولین مدل از اولد رولی ال جی به شکلی طراحی شده بود که صرفا به سمت بالا باز می شد و حتی اگر یک متخصص راهی برای باز شدن آن از سقف پیدا می کرد هیچ مکانیزمی که بتوان به کمک آن تصویر را تغییر جهت داد وجود نداشت و در نتیجه تصویر وارونه دیده می شد. از طرف دیگر آویزان شدن این نمایشگر از یک سقف استاندارد آن را در موقعیت بدی برای تماشا قرار می داد و فشار زیادی را متوجه گردن می کرد.

ال جی ظاهرا مشکل وارونه بودن تصویر را حل کرده اما هنوز مشخص نیست که چه راهکاری برای ارتفاع زیاد نمایشگر سیگنچر در زمان آویزان شدن از سقف پیدا کرده است و همه چیز در CES روشن خواهد شد.

شرکت کره ای در کنار این محصول از چندین نمایشگر جدید دیگر از جمله سه مدل ویژه پرواز نیز رونمایی خواهد کرد؛ سری نمایشگرهای دیواری اولد ۵۵ اینچی ویژه کابین هواپیما، نمایشگر اولد شفاف فول اچ دی ۵۵ اینچی که میتوان به عنوان پارتیشن از آن استفاده نمود و یک نمایشگر تاشو ۶۵ اینچی UHD اولد که از هر دو طرف قابل خم شدن است و برای پروازهای فرست کلاس طراحی شده.

ال جی برای کاربران خود روی زمین هم از یک نمایشگر اولد ۸۸ اینچی 8K با صدای سینمایی و سیستم ۱۱.۲ کاناله و همچنین اولد والپیپر ۷۷ اینچی بسیار نازک رونمایی خواهد کرد. سیستم صوتی این تلویزیون ها درون پنل های آنها کار گذاشته شده و بلندگوی جداگانه ای ندارند. این کمپانی همچنین اعلام کرده که در نمایشگاه محصولات مصرفی لاس وگاس از یک نمایشگر ۸۶ اینچی LCD تعاملی رونمایی می کند که نقش یک تخته سفید الکترونیکی را ایفا خواهد کرد و میتواند همزمان فرامین چهار قلم را بخواند.