اصرار شرکت‌ها برای ساخت مسواک‌های هوشمند و پافشاری خریداران برای بی‌توجهی

اصرار شرکت‌ها برای ساخت مسواک‌های هوشمند و پافشاری خریداران برای بی‌توجهی

نمایشگاه CES همیشه مجالی برای نمایش گجت‌های هوشمند جدید بوده و مسواک‌های هوشمند هم از این قاعده مستثنی نیستند. امسال غول بزرگ محصولات نظافت دهان و دندان یعنی اورال-بی با یک مسواک هوشمند جدید به CES آمد که iO نام دارد و به گفته آن‌ها حاصل تلاش شش ساله و تحقیق از بیش از ۱۸۰۰ کاربر است.

البته که ادعاهای اورال-بی در مورد iO کمی بلندپروازانه است اما بر اساس گفته آن‌ها باید اذعان کنیم که محصول جدید قطعا یک مسواک هوشمند واقعا پیشرفته به نظر می‌رسد.

مهمترین نکته در طراحی یک مسواک قسمت سر آن است و iO از حرکات مواج و چرخشی در کنار لرزش‌های ریز برای تمیز کردن دندان‌ها استفاده می‌کند. حرکت این مجموعه از طریق یک درایو مغناطیسی خطی جدید تامین می‌شود و در نهایت یک سنسور فشار جدید هم وظیفه بررسی فشاری که شما در هنگام مسواک زدن به دندان‌هایتان وارد می‌کنید را به عهده دارد.

این سنسور با آنالیز مکرر به شما بازخوردهای لازم را اعلام خواهد کرد تا بهینه‌ترین مقدار فشار را برای تمیز کردن دندان‌هایتان به آن‌ها وارد کنید. این مساله برای سلامت لثه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مسواک هوشمند

برای تکمیل شدن این مجموعه اپلیکیشن iO هم وظیفه ردگیری و راهنمایی همزمان را در زمان مسواک زدن به عهده دارد. البته تمایل کاربر برای مسواک زدن دندان‌ها و ردگیری وضعیت پروسه روی یک تصویر سه بعدی از دندان‌هایش به صورت همزمان به نظر چندان محتمل نمی‌رسد اما با این حال اورال-بی چنین امکان عجیبی را برای کاربران علاقه‌مند فراهم کرده است.

با اینکه ایده مسواک‌های هوشمند سالهاست مطرح شده، اما به نظر می‌رسد همچنان برای شرکت‌های مختلف جذابیت خاصی دارد و گویا فعلا شامل حضور این محصولات در نمایشگاه‌ها و رویدادهای مختلف خواهیم بود. با این حال نباید فراموش کرد که به صورت واضح شکاف بزرگی بین تقاضای بازار و شور و شعف شرکت‌ها برای عرضه مسواک‌های هوشمند وجود دارد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato