سامسونگ از پروژه نئون رونمایی کرد: انسان مصنوعی در کالبد آواتار دیجیتال

سامسونگ از پروژه نئون رونمایی کرد: انسان مصنوعی در کالبد آواتار دیجیتال

یکی از شرکت های وابسته به سامسونگ به نام STAR Labs رسما از پروژه مرموز «انسان های مصنوعی» خود به نام نئون در CES 2020 رونمایی کرد. نئون در واقع آواتارهایی دیجیتالی (انسان های کارتونی تصویرسازی شده توسط کامپیوتر) هستند که سامسونگ با نام انسان های مصنوعی آن را معرفی کرده است.

Pranav Mistry مدیرعامل استار لبز در بیانیه خبری خود پیرامون این دستاورد آورده است:

نئون مانند شکل جدیدی از حیات است. هم اکنون میلیون ها گونه جانوری در سیاره ما زندگی می کنند و ما امیدواریم که باز هم به این تعداد اضافه کنیم.

اما خبر ناامید کننده اینکه پوستر و ویدیوهای مربوط به آواتارهای نئون که تا به حال لو رفته ظاهرا ساختگی هستند. طبق توضیحات استار لبز نیز سناریوهایی که در غرفه CES و محتواهای تبلیغاتی به نمایش در آمده اند با هدف بصری سازی شبیه سازی شده اند و حقیقی نیستند.

با در نظر داشتن این گفته ها در واقعیت هیچ ایده ای در مورد اینکه آواتارهای نئون دقیقا چه شکلی هستند وجود ندارد. اما با بررسی بیانیه خبری استار لبز می توان به این اطلاعات در مورد آواتارهای سامسونگ پی برد.

انسان های مصنوعی

هر آواتار نئون «به صورت کامپیوتری» ساخته شده و ضمن ابراز احساسات و نمایش هوش خود با کاربران مکالمه می کند. ظاهر این انسان های مصنوعی از روی انسان های واقعی ساخته شده اند اما «حالات چهره، دیالوگ ها و احساسات آنها» از روی الگوهای قدیمی ساخته نشده است. هر آواتار که «به صورت جداگانه نئون خوانده می شود» قابلیت سفارشی سازی برای انجام امور مختلف را دارد و می تواند با تاخیر کمتر از چند هزارم ثانیه به درخواست ها پاسخ بده. در واقع نئون ها صرفا پوست های تصویری برای دستیارهای مجازی نیستند و موارد مصرف بیشتری دارند.

در آینده نزدیک کاربران قادر خواهند بود که اشتراک یا مجوز استفاده از نئون را به عنوان یک نماینده خدمات، مشاور مالی، ارائه دهنده خدمات بهداشت و درمان، یا مستخدم دریافت نمایند. با گذشت زمان نیز نئون ها نقش مجریان تلویزیونی، سخنگو یا بازیگر را ایفا می کنند و یا در شمایل همراه و دوست ظاهر می شوند.

البته اشاره کنیم که در سال های اخیر از انسان های کامپیوتری (ساخته شده با تکنیک CGI) به تناوب استفاده شده و در برخی از سناریوهای ذکر شده در بالا نیز شاهد حضور آنها هستیم. حال اگر استار لبز هم بتواند این آواتارها را واقعی تر از هر زمان دیگری کند آنگاه میتوان به شکل گسترده تری آنها را به کار گرفت.

استار لبز در بیانیه خبری خود همچنین به توصیف تکنولوژی مورد استفاده برای ساخت این آواتارها اشاره کرده و اعلام نموده که از یک نرم افزار اختصاصی به نام Core R3 برای ایجاد آنها بهره گرفته است. این شرکت یادآور شده که رویکرد آن متفاوت از ویدیوهای دیپ فیک یا دیگر تکنیک های کارتونی چهره سازی است با این حال حرفی از نحوه عملکرد نرم افزار مورد اشاره به میان نیاورده است و در عوض تاکید کرده که Core R3 واقعیت های تازه ای را ایجاد می کند.

ویجیاتو
نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato