همه چیز درباره آیفون 13
درخواست ۵۰ سازمان از گوگل؛ فکری به حال برنامه‌های پیش‌فرض کنید

درخواست ۵۰ سازمان از گوگل؛ فکری به حال برنامه‌های پیش‌فرض کنید

بیش از ۵۰ سازمان مختلف از ساندار پیچای مدیرعامل گوگل و آلفابت طی نامه‌ای سرگشاده خواستند تا به حال برنامه‌های اضافی که توسط سازندگان گوشی روی دستگاه‌های اندرویدی به صورت پیش‌فرض نصب می‌شوند فکری بکند.

این گروه ۵۰ نفره که سازمان بین‌المللی حریم خصوصی و انجمن حقوق دیجیتال هم عضوی از آن هستند، مدعی شده‌اند که برنامه‌های پیش‌فرض گوشی‌های اندرویدی، حریم خصوصی افراد را به خطر می‌اندازد. در این نامه آمده است که سازندگان گوشی‌های اندرویدی، برنامه‌های پیش‌فرض خود را به گونه‌ای در گوشی قرار می‌دهند که نمی‌توان آن‌ها را حذف کرد. همچنین این برنامه‌ها، دسترسی‌های معمولی که از کاربران پرسیده می‌شوند را رد کرده و عموما به میکروفون، دوربین و لیست مخاطبین کاربران دسترسی دارند.

گوگل

این دسترسی باعث شده است تا بسیاری از سازندگان گوشی‌های هوشمند، بدون آگاهی کاربران، داده‌های آن‌ها را جمع‌آوری کرده و از آن‌ها به نفع خود استفاده کنند. از همین رو این گروه ۵۰ نفره در این نامه از گوگل خواسته‌اند تا تغییراتی را در سیاست‌های خود مبنی بر مدیریت دسترسی‌های اندروید ایجاد کنند. آن‌ها می‌گویند کاربران باید بتوانند به صورت تمام و کمال این برنامه‌ها را حذف کنند. البته بسیاری از این برنامه‌ها می‌توانند توسط کاربران غیرفعال شوند ولی همچنان به اطلاعات کاربران دسترسی خواهد داشت.

این ۵۰ سازمان از گوگل می‌خواهند تا همان رویه‌ای را در قبال برنامه‌های پیش‌فرض پیش بگیرد که در رابطه با امنیت و صحت برنامه‌های پلی استور اعمال می‌کند. آن‌ها همچنین درخواست کرده‌اند که برنامه‌های پیش‌فرض از طریق پلی استور بروزرسانی شوند و حتی لازم نباشد که کاربران در آن‌ها ثبت نام یا ورود کرده باشند. درخواست دیگر آن‌ها این است که گوگل نباید گوشی‌های اینچنینی را از نظر حریم شخصی مورد تایید قرار دهد.

با این حال گوگل همواره سعی کرده است تا حریم خصوص کاربران را ارتقا دهد و تلاش‌های این کمپانی را می‌توان در اندروید ۱۰ دید. البته به نظر می‌رسد که این تغییرات چندان کاربران و صد البته این ۵۰ سازمان را راضی نکرده است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato