ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

زیان 8 میلیارد دلاری قطعی اینترنت به اقتصاد دنیا در سال 2019

بر اساس جدیدترین گزارش، قطعی اینترنت در سال 2019 زیانی 8 میلیارد دلاری به اقتصاد جهانی وارد کرده است. پیش بینی می شود سال 2020 اینترنت باز هم قطع شده و خسارتی به مراتب بیشتر ...

تحریریه دیجیاتو
نوشته شده توسط تحریریه دیجیاتو | ۲۷ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۰

بر اساس جدیدترین گزارش، قطعی اینترنت در سال 2019 زیانی 8 میلیارد دلاری به اقتصاد جهانی وارد کرده است. پیش بینی می شود سال 2020 اینترنت باز هم قطع شده و خسارتی به مراتب بیشتر به اقتصاد جهانی وارد شود.

سال 2019 روی هم رفته 122 قطعی اینترنت در سراسر دنیا رخ داده و سبب محرومیت 18225 ساعته مردم دنیا از اینترنت شده است. این آمار بدون در نظر گرفتن 90 قطعی منطقه ای در هند محاسبه شده است.

طبق محاسبات ابزاری که توسط شرکت های غیرانتفاعی نت بلاکس (NetBlocks) و جامعه اینترنت (Internet Society) توسعه داده شده، قطعی اینترنت در سال 2019 ضرر هنگفت 8.05 میلیارد دلاری به اقتصاد دنیا وارد کرده است. چهار کشور بیشترین آسیب را از قطعی اینترنت دیده اند:

  • عراق: قطع اینترنت به مدت 263 ساعت و خسارت 2.3 میلیارد دلاری.
  • سودان: قطع اینترنت به مدت 2560 ساعت و خسارت 1.9 میلیارد دلاری.
  • هند: قطع اینترنت به مدت 4196 ساعت و خسارت 1.3 میلیارد دلاری (خسارت وارد شده به اقتصاد بسیار بالاتر از رقم ذکر شده است).
  • ونزوئلا: قطع اینترنت به مدت 171 ساعت و خسارت 1.1 میلیارد دلاری.

سال 2019 با قطعی 150 روزه اینترنت در منطقه کشمیر، طولانی ترین قطعی اینترنت در هند رقم خورد. در عراق، الجزیره و اتیوپی اینترنت برای جلوگیری از تقلب دانش آموزان قطع شده است.

بر اساس این گزارش، خسارت قطعی اینترنت در سه سال گذشته 235 درصد افزایش داشته و پیش بینی می شود در سال جاری میلادی نیز این روند صعودی ادامه داشته باشد. اعتراضات مردمی و انتخابات، دو دلیل اصلی اعمال محدودیت در اینترنت در سال 2019 بوده اند.

قطع کردن اینترنت اقدامی غیرضروری و غیرمنصفانه محسوب شده و پیامدهای سنگین متعددی از جمله مختل شدن زندگی روزمره مردم و زیان هنگفت اقتصادی را به دنبال دارد. شواهدی مبنی بر تأثیرگذاری این اقدام در کاهش تنش ها و بازگشتن نظم عمومی در دست نیست.

آبان ماه امسال مردم ایران یک هفته از اینترنت بین الملل محروم شدند. به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران، این اقدام خسارتی 2950 میلیارد تومانی به اقتصاد ایران وارد کرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی