ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسکن کف دست
تکنولوژی

خرید با اسکن کف دست؛ بلندپروازی آمازون یا دامی برای جمع‌آوری اطلاعات؟

آمازون در حال توسعه سیستمی است که خرید از فروشگاه های فیزیکی با اسکن کف دست را میسر می سازد. به گزارش وال استریت ژورنال آمازون و «ویزا» سرگرم آزمایش سیستمی هستند که امکان پرداخت وجه ...

آمازون در حال توسعه سیستمی است که خرید از فروشگاه های فیزیکی با اسکن کف دست را میسر می سازد.

به گزارش وال استریت ژورنال آمازون و «ویزا» سرگرم آزمایش سیستمی هستند که امکان پرداخت وجه در کافی شاپ، رستوران، فروشگاه و مراکز دیگر را تنها با اسکن کف دست میسر می سازد. ظاهرا کمپانی در حال تست روش های مختلفی برای پیاده سازی سیستم است اما در ساده ترین شکل مشتری یکبار و از طریق دستگاه های نصب شده در این فروشگاه ها کارت اعتباری خود را با اسکن کف دست لینک کرده و از آن به بعد به جای کارت کشیدن یا پرداخت با موبایل، تنها کف دست خود را روی اسکنر قرار می دهد.

اسکن کف دست

آمازون برای پیاده سازی این سامانه ناگزیر به جلب نظر صادرکنندگان اصلی کارت های اعتباری و دبیت است و در همین راستا با همکاری «ویزا» آنها را محک می زند. علاوه بر این ظاهرا مذاکراتی را با مسترکارت هم کلید زد است.

خرید هوشمند با کف دست مزایای متعددی دارد، برای مثال حتی در صورت جا گذاشتن کارت در خانه یا گم کردن آن به راحتی می توانید هزینه های خود را پرداخت کنید. در ثانی نیازی به کارت کشیدن و وارد کردن رمز عبور یا گفتن آن به فروشنده ندارید. از طرف دیگر فرایند خرید هم با سرعت بیشتری صورت می گیرد. در نهایت باید به امکان بلاک کردن شهروندانی خبر داد که سابقه خرید با کارت های سرقت شده دارند.

اگرچه طرح کمپانی جف بزوس بلندپروازانه به نظر می رسد اما دغدغه های امنیتی فراوانی آن را احاطه کرده اند. اولا داده های این سیستم در سرویس ابری آمازون ذخیره می شود و بعید نیست از اطلاعات آن برای نمایش هدفمند تبلیغات به کاربران و مشتریان استفاده شود. در ثانی بسیاری از مشتریان تمایلی به ارائه داده های بیومتریک خود به آمازون نخواهند داشت چرا که این شرکت نه تنها در حفظ حریم خصوصی کاربرانش سابقه درخشانی ندارد، بلکه کارکنانش سابقه فروش اطلاعات مشتریان را نیز دارند.

wsj
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی