چگونه در گوگل مپس ترافیک ساختگی ایجاد کنیم؟

چگونه در گوگل مپس ترافیک ساختگی ایجاد کنیم؟

گوگل مپس یکی از اولین برنامه‌هایی است که کاربران برای ناوبری به آن مراجعه می‌کنند. یکی از مهمترین ویژگی‌های این سرویس، نمایش ترافیک بوده که بسیاری برای رفت و آمد خود به آن وابسته هستند. اخیرا فردی به نام سایمون وکرت تصمیم گرفته تا سر به سر گوگل بگذارد و با ۹۹ گوشی هوشمند توانسته وضعیت ترافیک خیابانی را از حالت معمولی به راه‌بندان تغییر دهد.

گوگل مپس برای تخمین ترافیک در یک منطقه از کاربران کمک می‌گیرد و اگر در زمان مشخصی در یک مکان مشخص، تعداد کاربران زیاد باشد، گوگل فرض می‌کند که ترافیک در آن منطقه زیاد است و رنگ خیابان را از سبز به نارنجی یا قرمز تغییر می‌دهد. با توجه به الگوریتم فوق، سایمون وکرت (Simon Weckert) تصمیم گرفت تا گوگل را «هک» کند.

گوگل مپس

او ۹۹ گوشی دست دوم را در یک چرخ دستی قرار داد و در تمام آن‌ها وارد برنامه گوگل مپس شد. او با حرکت کردن به همراه چرخ دستی در خیابان و با استناد به الگوریتم‌های گوگل، توانست وضعیت ترافیک خیابان را به حالت سنگین تبدیل کند، در حالی که در عمل به جز چرخ دستی او و یکی دو ماشین دیگر، هیچ کسی در خیابان نبود.

نکته جالب اینجاست که گوگل تلاش می‌کرد کاربرانی که می‌خواهند از آن خیابان عبور کنند را از مسیر دیگری هدایت کند تا در ترافیک گیر نیفتند. از آن جالبتر اینجاست که وکرت به همراه چرخ دستی خود به خیابان‌های اطراف دفتر گوگل در برلین رفته بود و با ایجاد ترافیک فرضی در آن منطقه، حسابی سر به سر گوگل گذاشت.

به هر طریق احتمالا گوگل از این داستان درس خواهد گرفت و فکری به حال الگوریتم تشخیص ترافیک خود می‌کند، زیرا در حالی که وکرت تنها قصد شوخی داشت، شخصی با دانش و ابزار کافی می‌تواند سیستم‌های حمل و نقل شهری وابسته با ناوبری گوگل را به سادگی مختل کند.

نظرات ۴
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.