ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل مپس
نرم افزار و اپلیکیشن

چگونه در گوگل مپس ترافیک ساختگی ایجاد کنیم؟

گوگل مپس یکی از اولین برنامه‌هایی است که کاربران برای ناوبری به آن مراجعه می‌کنند. یکی از مهمترین ویژگی‌های این سرویس، نمایش ترافیک بوده که بسیاری برای رفت و آمد خود به آن وابسته هستند. ...

گوگل مپس یکی از اولین برنامه‌هایی است که کاربران برای ناوبری به آن مراجعه می‌کنند. یکی از مهمترین ویژگی‌های این سرویس، نمایش ترافیک بوده که بسیاری برای رفت و آمد خود به آن وابسته هستند. اخیرا فردی به نام سایمون وکرت تصمیم گرفته تا سر به سر گوگل بگذارد و با ۹۹ گوشی هوشمند توانسته وضعیت ترافیک خیابانی را از حالت معمولی به راه‌بندان تغییر دهد.

گوگل مپس برای تخمین ترافیک در یک منطقه از کاربران کمک می‌گیرد و اگر در زمان مشخصی در یک مکان مشخص، تعداد کاربران زیاد باشد، گوگل فرض می‌کند که ترافیک در آن منطقه زیاد است و رنگ خیابان را از سبز به نارنجی یا قرمز تغییر می‌دهد. با توجه به الگوریتم فوق، سایمون وکرت (Simon Weckert) تصمیم گرفت تا گوگل را «هک» کند.

گوگل مپس

او ۹۹ گوشی دست دوم را در یک چرخ دستی قرار داد و در تمام آن‌ها وارد برنامه گوگل مپس شد. او با حرکت کردن به همراه چرخ دستی در خیابان و با استناد به الگوریتم‌های گوگل، توانست وضعیت ترافیک خیابان را به حالت سنگین تبدیل کند، در حالی که در عمل به جز چرخ دستی او و یکی دو ماشین دیگر، هیچ کسی در خیابان نبود.

نکته جالب اینجاست که گوگل تلاش می‌کرد کاربرانی که می‌خواهند از آن خیابان عبور کنند را از مسیر دیگری هدایت کند تا در ترافیک گیر نیفتند. از آن جالبتر اینجاست که وکرت به همراه چرخ دستی خود به خیابان‌های اطراف دفتر گوگل در برلین رفته بود و با ایجاد ترافیک فرضی در آن منطقه، حسابی سر به سر گوگل گذاشت.

به هر طریق احتمالا گوگل از این داستان درس خواهد گرفت و فکری به حال الگوریتم تشخیص ترافیک خود می‌کند، زیرا در حالی که وکرت تنها قصد شوخی داشت، شخصی با دانش و ابزار کافی می‌تواند سیستم‌های حمل و نقل شهری وابسته با ناوبری گوگل را به سادگی مختل کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (4 مورد)
 • mamadreza
  mamadreza | ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

  چه خبر هیجان انگیز و منحصر به فردی :|

 • poison1364
  poison1364 | ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

  پس میشه گفت فریب همه پلتفرمای نقشه و رانندگی مثل ویز، بلد و... چون همه اشون (با دقتی متفاوت و حتی کمتر) از این ترفند (gps و data) برای محاسبه شدت ترافیک استفاده میکنند.

 • نیماا
  نیماا | ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

  تو روحت آپارات که تو عمرم نشد یه ویدئو رو بی دردسر ازت ببینم. لینک یوتیوب هم بذارین خیلی خیلی بهتره.

 • Meysam.n
  Meysam.n | ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

  آیا مرض داریم؟؟

مطالب پیشنهادی