رکورد شتاب جهان شکسته می شود؛ Czinger 21C با شتاب 1.9 ثانیه ای در راه است

رکورد شتاب جهان شکسته می شود؛ Czinger 21C با شتاب 1.9 ثانیه ای در راه است

استارتاپ Czinger Vehicles که مقر آن در شهر لس آنجلس واقع شده، خود را برای معرفی یک سوپر اتومبیل هیجان انگیز در نمایشگاه خودروی ژنو 2020 آماده می کند. این سوپر اتومبیل 21C نام داشته و از پیشرانه ای هیبریدی سود می برد.

سازنده از عبارت «یک گام تکاملی در ساخت خودروهای قدرتمند» برای توصیف 21C استفاده کرده است. مثل دیگر رقبا، این سوپر اتومبیل نیز طراحی ایرودینامیک و جذابی دارد و از جمله خصوصیات ظاهری شاخص آن می توان به مواردی مثل ارتفاع پایین، گلگیرهای برآمده، عرض زیاد، رکاب های جانبی بیرون زده، قرار گرفتن چرخ ها در چهار گوشه اتاق و باله بسیار بزرگ عقبی اشاره کرد.

Czinger 21C

علاوه بر مواردی که بر شمردیم باید از ویژگی های دیگری چون چراغ های جلو با چینش عمودی و دو تکه، چراغ عقب باریک سرتاسری، قوس زیبای سقف و رینگ هایی با پره های Y شکل یاد کنیم. در حال حاضر تصاویری از داخل کابین 21C منتشر نشده، اما استارتاپ Czinger Vehicles می گوید فرمان و صندلی راننده در این خودروی فوق سریع همانند مکلارن F1 در وسط قرار دارد.

و اما مشخصات فنی؛ همانطور که در ابتدا نیز اشاره نمودیم، 21C نیروی خود را از پیشرانه ای هیبریدی دریافت می کند. درباره ترکیب این پیشرانه که توسط مهندسین Czinger Vehicles توسعه یافته است، فعلا جزئیاتی منتشر نشده، اما می دانیم که قدرت آن با رقم شگفت انگیز 1,233 اسب بخار برابر است.

با چنین نیروگاه خارق العاده ای Czinger 21C قادر است در عرض فقط و فقط 1.9 ثانیه سرعت خود را از صفر به صد کیلومتر در ساعت برساند. در صورت تحقق این رقم در دنیای واقعی باید ابر خودروی جدید آمریکایی ها را یکی از سریع ترین اتومبیل های ساخت بشر نامید.

استارتاپ لس آنجلسی فاکتورهای دیگری چون حداکثر سرعت، قیمت و سقف تولید را به زمان رونمایی رسمی 21C در نمایشگاه خودروی ژنو موکول کرده؛ با وجود این می توان سرعتی بالاتر از 350 کیلومتر در ساعت و قیمت چند میلیون دلاری را برای آن متصور شد. برای اطلاعات دقیق تر باید تا زمان معرفی این سوپر اتومبیل در سوم مارس (13 اسفند) منتظر بمانیم.

بروزرسانی [دوم اسفند 98]
با نزدیک شدن به زمان رونمایی، سازنده اطلاعات بیشتری را از این هیولای هیبریدی منتشر کرده که در ادامه می توانید آنها را به طور خلاصه مشاهده فرمایید.

  • موتور بنزینی 2.88 لیتری V8 میل لنگ تخت با قابلیت دورگیری تا  RPM11000
  • وزن خودرو برابر با 1250 کیلوگرم
  • شتاب صفر تا 300 کیلومتر در ساعت برابر با 15 ثانیه
  • شتاب صفر تا 400 کیلومتر در ساعت برابر با 29 ثانیه
  • حداکثر سرعت برابر با 432 کیلومتر در ساعت
  • رکورد درگ یک چهارم مایل برابر با 8.1 ثانیه
  • سقف تولید برابر با 80 دستگاه

 

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.