نائومی زایپت وارد می‌شود؛ پادزهر گرتا تونبرگ

نائومی زایپت وارد می‌شود؛ پادزهر گرتا تونبرگ

یک نوجوان نوزده ساله آلمانی که طرفدارانش از او به عنوان «پادزهر گرتا تونبرگ» یاد می کنند، مبارزه ای همه جانبه علیه گرتا تونبرگ آغاز کرده و پشتیبانی احزاب سیاسی را کسب کرده است.

«نائومی زایپت» (Naomi Seibt)، سال گذشته میلادی ویدیویی در یوتیوب آپلود کرد و علیه گرتا تونبرگ که همواره تغییر اقلیم را تهدیدی جدی توصیف کرده، جبهه گرفت. این کلیپ توجه اندیشکده محافظه کار آمریکایی به نام «The Heartland Institute» که از مخالفان سرسخت تهدیدات تغییر اقلیم است را جلب کرد.

گفته می شود مؤسسه یاد شده که به دولت ترامپ وابسته است، اخیراً خانم زایپت را به عنوان صدای کمپین انکار تغییر اقلیم خود به خدمت گرفته است. این مؤسسه به تازگی ویدیویی تحت عنوان «نائومی زایپت علیه گرتا تونبرگ: به کدام یک باید اعتماد کنیم؟» را منتشر کرد. در این کلیپ زایپت علیه گرتا تونبرگ جبهه گیری کرده و هراس افکنی در مورد تغییر اقلیم را «یک ایدئولوژی پستِ ضد بشری» می خواند.

مؤسسه یاد شده در ادامه ویدیو «پیش بینی پایان دنیا» توسط گرتا تونبرگ را تقبیح کرده و نائومی زایپت را به عنوان «ستاره در حال ظهور» و کسی که «حامی سخنرانی علمی درباره تغییر اقلیم است» معرفی می کند.

پشتیبانی مؤسسه آمریکایی «The Heartland Institute» از این نوجوان زنگ خطر را به صدا در آورده است. گرتا تونبرگ چهره ای شناخته شده در دنیاست؛ وی شخصیت سال مجله تایم شده و توسط عده بسیاری پشتیبانی می شود. حال برخی گروه ها که منافع خود را به خاطر تهدیدات تغییر اقلیم در خطر می بینند، به فکر مقابله با او افتاده و قصد دارند با علم کردن چهره مخالف، مردم را به پشتیبانی از خود دعوت کنند.

نائومی زایپت

سایت محیط زیست DeSmog UK، مؤسسه هارتلند را «یکی از بدنام ترین گروه های انکار کننده تغییر اقلیم در ایالات متحده آمریکا» توصیف کرده است. البته زایپت به طور آشکار تغییر اقلیم را انکار نمی کند و معتقد است محققان در مورد تأثیرات گازهای گلخانه ای بر آب و هوای زمین بزرگنمایی کرده اند. زایپت می افزاید که نباید مردم، خصوصاً مردم کشورهای جهان سومی را از دسترسی به سوخت مطمئن و ارزان قیمت محروم کرد.

کانال وی در یوتیوب تا لحظه درج این مطلب بیش از ۴۹ هزار دنبال کننده داشته و چندین هزار نفر زیر ویدیوهایش کامنت گذاشته اند؛ اینها نشان می دهند او توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato