راهکار فاکسکان برای بازگرداندن کارگران به کارخانه: پاداش ۱۰۰۰ دلاری و غذای رایگان

راهکار فاکسکان برای بازگرداندن کارگران به کارخانه: پاداش ۱۰۰۰ دلاری و غذای رایگان

بزرگ ترین کارخانه تولید آیفون در دنیا برای مقابله با کاهش نیروی ناشی از شیوع ویروس کرونا، به کارگران وعده غذایی و محل سکونت رایگان پیشنهاد کرده است.

به گزارش سایت Digitimes، شرکت فاکسکان (Foxconn) علاوه بر موارد فوق، برای تشویق کارگران به بازگشت به کارخانه ها پاداش نقدی تا حداکثر ۱۰۰۰ هزار دلار را در نظر گرفته است.

سیستم حمل و نقل عمومی در چین برای جلوگیری از گسترش ویروس کووید-۱۹ به حالت نیمه تعطیل درآمده است. چین به تنهایی ۹۵ درصد از مبتلایان به کرونای جدید را در خود جای داده است. کارخانه های فاکسکان پس از سال نوی چینی و به دستور دولت چین به طور موقت تعطیل شدند.

فاکسکان

این شرکت اوایل ماه جاری میلادی در نامه ای خطاب به کارکنان از آنها درخواست کرد تا به کارخانه شهر شنژن بازنگردند. رویترز یک روز قبل با بررسی برنامه های اپل، محدودیت در سفرهای بین المللی و کمبود نیرو را از عوامل تأثیرگذار بر تولید آیفون توصیف کرده بود.

اپل هشدار داده که کاهش فعالیت کارخانه ها در پی شیوع ویروس کرونا، می تواند اواخر سال جاری میلادی به کمبود آیفون در بازارهای بین المللی منجر شود. این شرکت همچنین اواخر بهمن ماه در یادداشتی به سرمایه گذاران از احتمال کاهش درآمدها در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ به خاطر شیوع ویروس کووید-۱۹ خبر داد.

در بخشی از یادداشت کمپانی کوپرتینویی آمده است:

«کار در این کشور [چین] آغاز شده، اما امور نسبت به آنچه پیش بینی کرده بودیم کندتر به روال عادی باز می گردند. اولویت اول ما – اکنون و برای همیشه – سلامت و امنیت کارکنان، شرکای زنجیره تأمین، مشتریان و اجتماعاتی که در آنها فعالیت می کنیم، هستند.»

هنوز معلوم نیست شیوع ویروس کرونا بر روند تولید آیفون ۱۲ تأثیر منفی می گذارد یا خیر. این محصول در حال حاضر در مراحل ابتدایی فرآیند تولید قرار داشته و مهر ماه سال بعد روانه بازار خواهد شد.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato