معاون وزیر ارتباطات خبر از افزایش ۴۰ درصدی مصرف اینترنت در روزهای اخیر داد

معاون وزیر ارتباطات خبر از افزایش ۴۰ درصدی مصرف اینترنت در روزهای اخیر داد

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و معاون وزیر ارتباطات، از افزایش ۴۰ درصدی استفاده کاربران از اینترنت در طی روزهای اخیر خبر داد و اعلام کرد که همین موضوع سبب شده تا پهنای باند اپراتورها اشباع شود و کیفیت ارائه خدمات اینترنت کاهش پیدا کند.

از هفته گذشته و با ورود ویروس کرونا به کشور، مدارس و دانشگاه‌ها به حالت تعطیل درآمد، برای برخی کارمندان پروسه دورکاری تعریف شد و به نظر می‌رسد همین مسئله استفاده از اینترنت را به شدت افزایش داده است. همچنین ماندن کودکان و نوجوانان در خانه و به طور کلی کمتر بیرون رفتن مردم از منازل باعث شده که کاربران بیشتر به استفاده از اینترنت روی بیاورند.

«حسین فلاح جوشقانی» در گفتگو با ایرنا اعلام کرده که به واسطه شیوع ویروس کرونا، کاربران در منزل مانده‌اند و همین امر دلیل اشباع شدن پهنای باند اپراتورها شده است:

«پس از اعلام شکایت‌هایی که در این خصوص از سوی کاربران انجام شده است، به اپراتورهای همراه خصوصا همراه اول، شرکت ارتباطات زیرساخت، شرکت مخابرات ایران و اپراتورهای ثابت دستور دادیم این موضوع را بررسی و مشکل کمبود ظرفیت را حداکثر تا فردا شب رفع کنند.»

شیوع کرونا در کشور هنوز به قرنطینه شهرها منجر نشده ولی دولت و بسیاری از نهادهای دولتی با مرخصی کارمندان و دورکاری برخی از آنها موافقت کرده‌اند. مدارس و دانشگاه‌ها نیز در مناطقی که به ویروس کرونا دچار شده‌اند تعطیل شده است و بسیاری از مردم نیز به خود قرنطینگی روی آورده‌اند. تمامی این مسائل به علاوه پیگیری اخبار ویروس کرونا از طریق صفحات مجازی باعث شده که استفاده کاربران از اینترنت در طی چند روز به طور محسوسی بالا برود و با افت کیفیت همراه باشد؛ موضوعی که مقرر شده نهایتا تا فردا شب حل و فصل شود.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.