معیوب بودن کیت های تشخیص کرونا در آمریکا؛ احتمال افزایش شمار بیماران

معیوب بودن کیت های تشخیص کرونا در آمریکا؛ احتمال افزایش شمار بیماران

مقامات بهداشتی آمریکا یکی از آزمایشگاه های مرکز کنترل و پیشگیری بیماری این کشور را به دلیل تولید کیت های تشخیص کرونای معیوب، مورد بررسی قرار می دهند.

«تیموتی استنزل» (Timothy Stenzel)، یکی از مقامات سازمان غذا و داروی آمریکا پس از سفر به آزمایشگاه شهر آتلانتا به منظور رفع عیوب فنی، متوجه روندهای نامناسب و احتمال معیوب بودن کیت های تشخیص کرونا شد و این آزمایشگاه را مشکوک به آلوده بودن توصیف کرد. این مرکز برای چندین ایالت آمریکا کیت تشخیص تولید می کند.

«استفن هان» (Stephen Hahn)، مأمور عالی رتبه سازمان غذا و داروی آمریکا در بیانیه ای به سایت Axios اعلام کرد که مشکلات برخی کیت ها به دلیل بروز نقص در پروسه تولید بوده است. وی از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کرد.

احتمال تولید کیت تشخیص کرونا آلوده در آمریکا

به گفته وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا (HHS)، کیت های تولید شده در آزمایشگاه شهر آتلانتا به دپارتمان های بهداشت و درمان این کشور و همچنین مقاصد نامعلوم ارسال شده اند.

بر اساس گزارش سایت Axios، این آزمایشگاه تعداد کمی از کیت های تشخیص کرونا را تولید کرده که البته تعداد دقیق آنها مشخص نیست. تولید کیت های تشخیص در حال حاضر از این آزمایشگاه به محل دیگری منتقل شده است.

هنوز معلوم نیست کیت های معیوب در تشخیص افراد مبتلا به کرونا دچار اشتباه شده اند یا نه، اما وقفه در تولید آنها احتمالاً در روند واکنش ایالت متحده به گسترش این ویروس اختلال ایجاد خواهد کرد.

وقفه در تولید کیت های تشخیص کرونا در زمان حساسی که آمریکا تلاش زیادی می کند تا موارد مشکوک به این ویروس را سریع تر شناسایی کند، رخ می دهد. دولت ترامپ به خاطر نحوه پاسخ دهی به این بحران و جلوگیری از سخنرانی مقامات بهداشتی این کشور زیر تیغ انتقادات است.

هفته گذشته دولت ترامپ بدون اجازه گرفتن از کاخ سفید، از سخنرانی مقامات بهداشتی این کشور از جمله دکتر «آنتونی فائوچی» (Anthony Fauci)، از متخصصین رده بالای این کشور در حوزه بیماری های واگیردار جلوگیری کرد. فائوچی بر خلاف ترامپ، با لحنی متفاوت از وی که همواره شیوع کرونا را کم اهمیت جلوه داده، صحبت کرده است.

معیوب بودن کیت های تشخیص کرونا رسوایی بزرگی برای مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا نیز است. این مرکز به منظور تولید کیت های تشخیص خانگی، از به کارگیری کیت های سازمان جهانی بهداشت صرف نظر کرد و با این کار چندین هفته ارزشمند را از دست داد.

به گفته وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا، در حال حاضر ۷۵ هزار کیت تشخیص کرونا در این کشور وجود داشته و بیش از ۳۶۰۰ نفر در سرتاسر آمریکا آزمایش شده اند. تاکنون ۸۶ نفر در این کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

نظرات ۵
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato